Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Králický Sněžník

V oblasti Králického Sněžníku se nachází 3 lyžařské areály:

Skiareál Kunčice
(650 – 850 m. n. m.)

Tento lyžařský areál je situován 3 km za Starým Městem pod Sněžníkem, na úpatí masívu Králického Sněžníku.  Pro lyžaře jsou zde připraveny 3 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2500 osob za hodinu. Lyžování je umožněno na 4,5 km sjezdových tratí různých délek a náročností. Tratě jsou denně upravovány a na své si zde přijdou jak začínající lyžaři tak i ti zkušenější. V případě potřeby může být 60% tratí uměle zasněžováno sněhovými děly. Součástí areálu je také dětská lyžařská škola s vlastním dětským lanovým vlekem pro výuku těch nejmenších.

Do areálu se dostanete z obce Kunčice, kde můžete také zdarma zaparkovat svá vozidla. Přímo nad parkovištěm se nachází dolní stanice vleku Hájovna. Zde je také umístěna půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, pokladna, občerstvení a informace.

Střední část areálu je určena pro snowtubing, najdete zde sněhový tobogán, ale také snowpark s akrobatickým můstkem. Tato část má svůj vlastní vlek. V areálu Kunčice je také možnost večerního lyžování, pro které je určena sjezdovka o délce 700 metrů. Ubytování je umožněno v obci Kunčice, tudíž v těsné blízkosti areálu. Ubytovací zařízení mají kapacitu 350 lůžek. O vaše hladové žaludky se postarají restaurace nacházející se ve vzdálenosti cca 100 metrů od vleků, v centru obce.

Ski Sněžník
(748 – 1140 m. n. m.)

V lyžařském areálu Ski Sněžník jsou lyžařům k dispozici 2 hlavní sjezdovky o délce 955 a 1440 metrů s převýšením kolem 350 metrů. O přepravu lyžařů se starají tři vleky s celkovou přepravní kapacitou 2500 osob za hodinu. Pro nejmenší lyžaře je zde vymezen také speciální dětský vlek v délce 100 metrů.

V okolí areálu jsou také běžecké tratě Pod Klepáčem v délce 15 km s převýšením 50 metrů.

Hynčice pod Sušinou
(850 m. n. m.)

Lyžařské středisko Hynčice pod Sušinou se rozkládá v překrásném prostředí Kralického Sněžníku. Lyžaři si zde mohou užívat jízdu na dvou sjezdovkách o délce 1200 a 500 metrů, které jsou obsluhovány dvěma vleky. Vleky mají celkovou kapacitu 1450 osob za hodinu.  Jsou určené pro zdatné i začínající lyžaře. Pro zdatnější je trať s převýšením 126 metrů a pro začátečníky s převýšením 66 metrů. Sjezdovky jsou po celé své délce uměle zasněžovány a neustále upravovány. Na méně náročné sjezdovce je umožněno večerní lyžování.

U dolní stanice vleku Sedlo se nachází půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, kde najdete vše potřebné pro výuku těchto zimních sportů. Dále je zde také servis, ubytování a občerstvení. Doprava do areálu je skibusem zdarma. Funguje zde také lyžařská a snowboardová škola, která je určena pro zájemce od 3 do 99 let.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA