Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ramzová

(782 – 1351 m. n. m.)
Na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku se rozkládá významné lyžařské centrum Ramzová. Ve výšce 760 metrů nad mořem je zde i nejvýše položená rychlíková stanice u nás.  Ramzová je ideálním místem pro lyžaře, běžkaře a v létě i pro pěší turisty. Zdejší terény jsou určeny pro začínající, pokročilé i velmi náročné lyžaře. Lyžařské středisko Bonera se nachází ve výšce 782 metrů nad mořem a lyžuje se na severozápadních svazích Šeráku. Pro cestu na Šeráku můžete využít dvojsedačku z Ramzové na Čerňavu a poté dále jednosedačku až na vrchol. Sjezdovky ze Šeráku však patří mezi náročnější a doporučují se již zkušeným lyžařům. Jejich celková délka je 3300 metrů. Mírnější svahy pro méně zkušené najdete poblíž dolní stanice sedačky, kde se v sedle koná také večerní lyžování. V areálu Ramzová – Bonera jsou celkově 7 sjezdovek, 6 vleků a všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány. Vleky mají přepravní kapacitu 3600 osob za hodinu. V areálu je možné provozovat také snowboarding a tzv. snowtubing, což je jízda na gumových člunech.

Ramzová je významnou křižovatkou běžeckých tras ve směru na Červenohorské sedlo přes Čerňavu a Šerák, na druhou stranu pak na Paprsek a Kralický Sněžník. Dostat se můžete také na Malý Děd až do Žďárského potoka či Karlové Studánky. Po trasách je možná celá řada odboček. Pokud se vydáte ze Šeráku dále po zelené značce, dojdete na krásné místo Obří skály v nadmořské výšce 1082 metrů, odkud je krásná vyhlídka na Lázně Lipovou, město i lázně Jeseník a přes hranici do sousedního Polska, do Kladské nížiny. Návštěvníkům je k dispozici také skibus, jezdící na trase Ostružná – Ramzová – Červenohorské sedlo. U horní i dolní stanice sedačkové lanovky jsou chaty, které nabízejí možnost občerstvení. Z dalších služeb, které bychom mohli jmenovat je lyžařská a snowboardová škola, dětské školky s lanovým vlekem a dětským programem, půjčovna a servis lyží a snowboardů.

Na Ramzové i v okolí se nachází velké množství ubytovacích zařízení od turistických ubytoven po hotely. Přímo pod lyžařským střediskem, se nachází placené hlídané parkoviště. Další parkovací místa se nachází pod dolní stanicí lanovky Ramzová - Čerňava. Celodenní jízdné pro dospělé vyjde na 470 Kč, pro děti na 320 Kč.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA