Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rejvíz

V drsné krajině Hrubého Jeseníku se na náhorní plošině uprostřed hlubokých lesů rozkládá horská osada Rejvíz, kde žije asi 75 stálých obyvatel. Díky dobrým sněhovým podmínkám je tato oblast vyhledávána milovníky nenáročného sjezdového i běžeckého lyžování. Na lyžaře zde čekají svahy převážně mírnějšího charakteru.

Rejvíz je mnoha lidmi označován jako nejkrásnější lokalita v Jeseníkách. Je ideálním místem pro dovolenou během celého roku. V zimě zde nepotkáte tolik lyžařů, jako v jiných zimních střediscích, nejbližší sjezdovka se totiž nachází v Dolním Údolí, velká sjezdovka je pak až v lyžařském areálu Bohemaland u Zlatých hor. Zde je lyžařům k dispozici čtyřsedačková lanovka, 1200 metrů dlouhý vlek a sjezdovka s převýšením 175 metrů.

Oblast Rejvízu je spíše rájem běžkařů, kteří zde mají nepřeberné možnosti, kam vyrazit. Ti zdatnější se mohou kopcovitou trasou vydat na Zlatý Chlum, nebo na dálkovou trasu do Videlského sedla. Mimo zimní období se zde můžete věnovat cykloturistice, turistice, procházkám nebo houbaření.

Na Rejvízu začíná nejrozsáhlejší souvislý lesní komplex v Jeseníkách, celá lokalita se tak vyznačuje jedním z nejčistších ovzduší v České republice. Navíc je vesnička také skvělým výchozím místem pro výlety do dalších jesenických středisek. Rejvíz leží v pomyslném trojúhelníku, který tvoří města Jeseník, Zlaté Hory a Vrbno pod Pradědem. Vzdálenost do každého z těchto měst je cca 12 km.

Samotná obec Rejvíz byla v roce 2005 vyhlášena vesnickou památkovou zónou. Velmi ceněná je zdejší dřevěná lidová architektura pocházející převážně z 19. století, roubené domy se svisle bedněnými štíty a vyřezávanými barevnými motivy kolem oken. V blízkosti Rejvízu se nachází řada přírodních skvostů. Rozkládá se zde například Národní přírodní rezervace Rejvíz, která je největším moravským rašeliništěm. Podniknout můžete pěkný výlet k Velkému Mechovému jezírku, které v zimě zamrzá.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA