Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Červenohorské sedlo

(862 – 1165 m. n. m.)
Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších a nejvyhledávanějších středisek v Jeseníkách. Rozkládá se přímo u hlavní silnice a jeho nadmořská výška je 1013 metrů nad mořem. Červenohorské sedlo je také výborným výchozím místem pro běžkaře a v létě pro pěší turisty. Vzhledem k poměrně vysoké nadmořské výšce je zde zajištěno lyžování většinou od prosince do března. O provoz tohoto areálu se stará Ski Klub Šumperk. Zdejší areál se řadí mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na Moravě.

V lyžařském areálu je návštěvníkům k dispozici 8 vleků, 4 sjezdovky a dvě cvičné lyžařské louky.  Areál se rozděluje na severní a jižní svahy, jejichž sjezdovky jsou pravidelně, každý den upravovány sněžnými stroji. Severní svahy jsou uřčeny spíše zkušenějším lyžařům, jižní svahy jsou spíše cvičné, určené pro začátečníky. Ze tří severních sjezdovek je nejdelší černá slalomová dlouhá 800 metrů, doplněná o červenou a 2 modré sjezdovky. Na jižních svazích jsou také dvě modré sjezdovky, označené jako „louka I.“ a „louka II“. V areálu Červenohorského sedla můžete lyžovat každý den od 8:30 do 16 hodin, noční lyžování je možné provozovat na jižním svahu od 18 do 21 hodin. Zakoupit zde můžete časové i bodové jízdenky. Přepravní kapacita vleků je 6000 osob za hodinu.

Běžecké tratě vedou na obě strany Hrubého Jeseníku, na Šerák, Švýcárnu až na Praděd. Celkově je zde kolem 30 kilometrů strojově upravovaných běžeckých stop.

V prostoru areálu najdete také další služby, jako úschovnu, půjčovnu a servis lyžařského vybavení, parkoviště, kvalitní stravovací a ubytovací zařízení. Přímo v sedle se dá občerstvit v hotelu Červenohorské sedlo. Parkování je možné na parkovišti přímo v Červenohorském sedle, v případě přeplněného parkoviště je možné parkovat na záchytném parkovišti v Koutech nad Desnou, odkud je organizována kyvadlová doprava. Kvalitní zázemí poskytují také nedaleké obce Bělá pod Pradědem a Loučná nad Desnou. Na Červenohorském sedla má svou základnu také Jesenická horská služba. Je přísně zakázáno lyžovat mimo vyznačené sjezdovky. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 400 Kč, pro dítě na 250 Kč v hlavní sezóně (25.12.-20.3.).

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA