Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šumava

Šumava je s rozlohou 68 064 ha největším národním parkem v České republice. Nachází se na pomezí Česka, Rakouska a Německého Bavorska. Chráněná krajinná oblast zde byla vyhlášena již v roce 1963. Na německé straně byl roku 1970 vyhlášen Národní park Bavorský les. Od roku 1991 je také česká část Šumavy chráněnou biosférickou rezervací UNESCO a národním parkem. Tvoří ji převážně náhorní plošiny s množstvím plání. Nejvyšším vrcholem české části Šumavy je Plechý s výškou 1378 metrů. Národní park Šumava chrání typické ekosystémy středoevropské horské krajiny, jako jsou lesy, ledovcová jezera, rašeliniště a horské louky, včetně všech jejich vývojových stádií.

Na své si zde přijdou turisté i cykloturisté. Na Šumavě najdeme množství ledovcových jezer, například Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné atd. Je to oblast, kde je k vidění také spousta historických památek, jako hrad Rabí, Kašperk, Kunžvart, Velhartice nebo Vítkův hrádek. Zajímavostí je i Schwarzenberský plavební kanál, jehož provoz byl ukončen v roce 1962 a původně měl spojovat Vltavu s Dunajem. Oblast Kašperských hor patří mezi nejstarší zlatonosné revíry v Čechách. Horská říčka Vydra je důležitou součástí Šumavy a patří mezi hlavní turistická lákadla. Pramení ve výšce 1298 metrů. Údolím Vydry prochází naučná stezka, protože říčka je zajímavá jak z hlediska botanického, tak i živočišného. K nejvýznamnějším střediskům rekreace na Šumavě patří Špičácké sedlo, Zadov a Churáňov, Antýgl, Srní, Modrava nebo Lipenská vodní nádrž.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA