Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Javor Gr. Arber - Něm.

(1030 – 1456 m. n. m.)
Velký Javor neboli německy Grosser Arber je se svou výškou 1456 metrů nad mořem nejvyšší horou bavorsko-českého hraničního území a také nejčastějším a nejznámějším výletním místem v oblasti Bavorského lesa. Z jeho vrcholu je nádherný výhled do přilehlých údolí Šumavy a Bavorského lesa. Také v zimě je Velký Javor vyhledávaným cílem pěších turistů, kteří na něj mohou vyjet šestimístnou kabinovou lanovkou a z horní stanice dále stoupat pohodlnou cestou na vrchol hory. Turistická stezka kolem vrcholu je asi 2 km dlouhá a poskytuje nádherné panoramatické výhledy. Za dobrého počasí je ostud možné spatřit dokonce i vrcholky Alp. Bohužel kvůli větší nadmořské výšce se zejména v lednu a únoru v horní části sjezdovek často vyskytují mlhy. Na vrcholu jsou dvě meteorologické a vojenské kopule. Hora bývá někdy označována také jako „Král Bavorského lesa“.

Na Velkém Javoru jsou velmi dobré podmínky pro zimní sporty. Je to jeden z nejlépe vybavených lyžařských areálů na Šumavě. Najdeme ho v těsné blízkosti hranic s Českou republikou nad Bavorskou Rudou. Z vrcholu vedou široké sjezdovky nejrůznějších délek a obtížností. Celkem je zde 7 km sjezdových tratí modré, červené a černé barvy. Sjezdovky jsou orientovány na sever, což jim zajišťuje dostatek sněhu i v jarních měsících. Jsou pravidelně zasněžovány a pro přepravu lyžařům slouží moderní vleky. Co dva roky se zde pořádá Světový pohár žen ve sjezdovém lyžování. Na zkušené lyžaře tady čeká černá úzká a většinou neupravovaná sjezdovka, vedle které v posledních letech vznikla další černá FIS trať dlouhá 960 metrů s převýšením 340 metrů. Zkušenější lyžaři mohou vyzkoušet dvě široké červené sjezdovky a začátečníci mírnou modrou trať Thurnhofhang. Sjezdovky obsluhují 3 vleky, 1 šestikabinková lanovka a 2 šestisedačkové lanovky. Na Dámské sjezdovce a sjezdovce Sonnentag každou středu a pátek probíhá večerní lyžování od 18 do 21:30 hodin.

Pro běžkaře je v okolí areálu připraveno několik upravovaných tratí v délce kolem 100 km. Parkování přímo u běžeckých stop je většinou za mírný poplatek několika euro. Podél mírné sjezdovky Thurnhofhang je snowpark se skoky, raily a dalšími překážkami.

Příjemný odpočinek lyžařům i pěším turistům poskytuje chata Eisensteiner Hütt´n a restaurace Gasthaus zur Gondelbahn. Občerstvení nabízí také bistro La Gondola, které se nachází přímo u dolní stanice na Velkém Javoru. Přímo na sjezdovce Thurnhof stojí hospůdka Thurnhofstüberl, kde máte možnost si dát čerstvě natočené pivo, chutný oběd nebo malou svačinu. Pokud si budete chtít od lyžování odpočinout, můžete navštívit krytý bazén s umělým vlnobitím, masážními vanami a ohřívaným venkovním bazénem v Bavorské Rudě u celnice. V oblasti Velkého Javoru je nepřeberné množství ubytovacích zařízení, stačí si jen vybrat posle svého vkusu a finančních možností.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA