Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kašperské Hory

(700 – 794 m. n. m.)
Obec Kašperské Hory se nachází 15 km na jih od města Sušice. Na jejím jihovýchodním okraji byl vybudován nový lyžařský areál určený zejména rodinám s dětmi a lyžařům začátečníkům.

K lyžování slouží kopec Liščí vrch, na jehož severních svazích najdeme modrou a červenou sjezdovku o délce kolem 600 metrů. Další modrá sjezdovka slouží jako cvičná louka pro děti, lyžařské výcviky a lyžařskou školu. Přepravu zajišťují dva vleky – kotva a poma. Jejich celková přepravní kapacita je 2000 osob za hodinu. Dětem je určen ještě další kratší vlek. Přestože areál neleží ve vysoké nadmořské výšce, na jeho sjezdovkách se udržují kvalitní sněhové podmínky, jelikož bývá pravidelně uměle zasněžován. Sjezdovky jsou také osvětleny pro možnost večerního lyžování. Jednodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 330 Kč a pro dítě do 140 cm výšky na 230 Kč.

Milovníci běžeckého lyžování jistě ocení 20 km upravovaných běžeckých tratí, které se následně napojují na tratě v lyžařském areálu Zadov. V ceně permanentky je také vstup do nově vybudovaného snowparku, kde si můžete užít mnoha atrakcí a překážek upravených jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé snowboardisty. Je to ideální způsob, jak zdokonalit jízdu na prkně a naučit se pár nových triků. K dispozici je zde 5 railů (zábradlí) a množství skoků. Také snowpark je osvětlen pro možnost večerního lyžování. Kvalita povrchu bývá každodenně obnovována rolbou a technickým sněhem.

V areálu střediska můžete využít služeb skiservisu, který vám poskytne kompletní péči o vaše lyže a snowboardy. Servis provádějí kvalitně proškolení technici. Přihlásit se můžete také do lyžařské školy, kde vás naučí jízdě na snowboardu, zdokonalí vás ve sjezdovém lyžování, snowbike nebo běžeckém lyžování. Pro nejmenší je zde i speciální dětská lyžařská školka. V areálu můžete využít příležitosti zapůjčit si kvalitní lyžařskou a snowboardovou výzbroj a výstroj.

Bezproblémové zaparkování vašeho auta umožňují hlídaná parkoviště, které najdete přímo u sjezdovek. Parkování je zdarma. Do areálu jezdí zdarma také skibusy z Klatov, Strakonic, Písku, Českého Krumlova, Prachatic a Českých Budějovic. Přímo na sjezdovce se vám nabízí možnost jednoduchého, ale kvalitního občerstvení. Restaurace se širší nabídkou jídel najdete v blízké obci Kašperské Hory. Stejně tak je možné v obci využít možnosti ubytování.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA