Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Špičák

(880 – 1202 m. n. m.)
Asi 2 km od střediska Železná Ruda leží vyhledávané horské rekreační centrum Špičák. Zdejší nadmořská výška, kvalita tratí a vybavenost střediska sem láká jak sjezdaře, tak i běžkaře, kteří se zde mohou napojit na běžecké tratě celé oblasti. Na Špičáku si na své přijdou všechny skupiny lyžařů –od úplných začátečníků až po lyžařské profesionály.

K lyžování je zde určeno několik míst: Sportovní areál Špičák, Masna a Alpa louka. Celkově je zde 5 sjezdovek a dvě cvičné louky v celkové délce 8,4 km. Přepravu lyžařů zajišťuje jedna čtyřsedačková lanovka a 10 vleků s přepravní kapacitou 5500 osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou zde pravidelně upravovány a 80% z nich je také uměle zasněžováno. Areál je v provozu denně od 8:30 do 16 hodin, večerní lyžování probíhá na Lubáku od 18:30 do 21 hodin. V areálu Špičák se lyžuje na jižních svazích kopce Špičák, který měří 1202 metrů nad mořem. Jižní orientace svahů znamená méně sněhu v jarním období, což může být pro středisko značnou nevýhodou. Začátečníci mohou využít cvičného svahu a vleku lyžařské školy nebo modrou sjezdovku I. Pro lyžaře profesionály je zde připravena sjezdovka černá Šance se sklonem 45°, čímž se stala jednou z nejprudších sjezdovek v republice. Její první část je mírnější, ale následně začne svah prudce klesat. V polovině svahu je možné přejet na červenou trojku. Mezi náročnější svahy patří také modročerný Lubák. Cena jednodenního skipasu pro dospělou osobu je 790 Kč a pro dítě do 14 let 330 Kč. Přímo u lanovky je půjčovna a servis zimního vybavení. U nástupní stanice lanovky je také přijímací kancelář místní lyžařské školy.

Pro vyznavače snowboardingu a freeskiingu je v areálu Špičák vystavěn moderní snowpark s několika překážkami. Park je pravidelně každý den upravován, ale bohužel nemá vlastní vlek. Jinak toto středisko není pro snowboardisty příliš vhodné, jelikož jsou zde poměrně úzké sjezdovky a hrozí tak srážka s lyžaři. Pro běžkaře je nad nádražím připraven učební běžecký okruh. Jinak lze využít tratě směrem na Železnou Rudu a Hofmanky. Trasy je možno dle potřeby kombinovat a některé mají návaznost i na běžecké trasy pokračující na německé straně.V areálu je myšleno také na děti, a proto je jim k dispozici tzv. Penguinland, což je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, stoupacím kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování.

Ve Ski areálu na Špičáku je také možnost levného ubytování a stravování. O vaše hladové žaludky se postarají 3 restaurace a 2 rychlá občerstvení. Na výběr máte množství minutkových jídel, hotových jídel, zmrzlinových pohárů nebo jen něčeho k zakousnutí. Ubytování na Špičáku poskytují 3 vedle sebe ležící objekty, které jsou situovány přímo pod sjezdovkami u lanovky. Asi 300 metrů od dolní stanice vleků se nachází hlavní parkoviště, která jsou však poměrně drahá a špatně vybavená. Platí se 100 Kč za den a auto.

Asi půl kilometru od areálu Špičák se nachází Alpa louka s 900 metrovým mírným svahem, který je obsluhován kotvovým vlekem. 100 metrů odtud se nachází parkoviště. Pokud pojedete po silnici dále směrem na Železnou Rudu, dojedete po 300 metrech k lehkému svahu Masna, který je určen pro výuku lyžování a lyžaře zde přepravují dva vleky o délce 470 a 300 metrů. Vedle Masny je ještě vlek a sjezdovka s podkladovou umělou hmotou.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA