Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Železná Ruda

(754 – 850 m. n. m.)
Městečko Železná Ruda se nachází asi 40 km od Klatov u hranic s Německem a stalo se  největším rekreačním střediskem v západní Šumavě. Svůj název získalo v 16. století, kdy se zde těžila a zpracovávala železná ruda. V okolí města najdeme 3 lyžařské areály a nedaleko jsou také střediska Špičák a Velký Javor. Velkým turistickým lákadlem je barokní kostel z počátku 18. století. Železná Ruda má i dostatečnou ubytovací kapacitu a širokou nabídku v oblasti služeb cestovního ruchu.

K lyžování jsou určeny převážně jižní svahy na Belvederu, Nad nádražím a na Samotách. V areálu Belveder jsou pro lyžaře připraveny 3 středně těžké sjezdovky o celkové délce 1,5 km. Všechny jsou uměle zasněžovány. Tratě jsou obsluhovány třemi vleky o celkové přepravní kapacitě 2750 osob za hodinu. V areálu můžete vyzkoušet snowtubing – sjíždění svahu v koridoru na gumovém člunu. Zaparkovat auto je možné u hotelu Engadin nebo před areálem při výjezdu z města.

Areál Nad nádražím svůj název získal opravdu proto, že leží v blízkosti nádraží v Železné Rudě. S areálem Belveder je propojen turnikety, tudíž mají společný skipas. Jsou zde dva lyžařské vleky o délce 622 a 300 metrů. Pro rodiny s dětmi, začátečníky, lyžařské kurzy a školy je zde připravená široká modrá sjezdovka měřící 1 km. Tato sjezdovka je dvakrát denně upravována rolbou a pravidelně zasněžována. Od 18 do 21 hodin zde pravidelně probíhá večerní lyžování, které patří v této oblasti mezi nejlepší a nejvyhledávanější. V areálu funguje také profesionální lyžařská škola a půjčovna s opravnou lyží a snowboardů. Celodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 380 Kč a dítě do 14 let na 300 Kč. Pro děti zde byl postaven zábavní park s dřevěným hradem, kolem kterého je plno prolézaček a houpaček. Vstup do něj je zdarma a nedaleko se nachází ještě terasa s občerstvením.

Zalyžovat si můžete také v areálu Samoty, kde je vám k dispozici 850 metrů dlouhý široký a lehký svah vhodný pro začátečníky. Vyučuje se zde lyžování a jízda na snowboardu. Areál najdeme na okraji Železné Rudy a jeho součástí je také parkoviště.

Milovníci běžeckého lyžování se odtud mohou vydat po některé upravované trati na Pancíř, Modravu, Kvildu či Hofmanky. Z Belvederu na Hofmanky vedou také závodní běžecké tratě. Celkem je v okolí Železné Rudy kolem 100 km upravovaných tras, z nichž některé vedou až do sousedního Německa. Asi 12 km od Železné Rudy se nachází německý běžecký areál Bretterschachten, který leží ve výšce 1150 – 1350 metrů nad mořem. Další tratě v Německu se nachází u Arber See a v Bavorské Rudě směrem nahoru na Brennes.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA