Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zadov - Churáňov

(890 – 1110 m. n. m.)
Sportovní centrum Zadov – Churáňov leží v jižní části Šumavy, asi 15 km od města Vimperk. Najdeme ho na hranici Chráněné krajinné oblasti a Národního parku Šumava. Místní lyžařský areál se nachází ve výšce 850 metrů nad mořem a je známý především svými vynikajícími středně těžkými a rozmanitými závodními terény pro běžecké lyžování.

Pro vyznavače sjezdového lyžování je zde připraveno 7 sjezdovek, většinou lehké a střední obtížnosti. Jejich celková délka je 4,5 km. Lyžuje se ve dvou areálech na východních svazích Churáňovského vrchu, který měří 1105 metrů nad mořem. Hlavním areálem je Kobyla a dále se lyžuje na sjezdovkách kolem původní lanové dráhy. O přepravu lyžařů se stará 6 vleků s kapacitou 4500 osob za hodinu. Hlavním přepravním zařízením v areálu Kobyla je ale čtyřsedačková lanovka. Sjezdovky jsou pravidelně 2x denně upravovány a zasněžovány. Areál je v provozu denně od 8:30 do 16 hodin, večerní lyžování probíhá od 18 do 21 hodin. Jsou zde také 2 skokanské můstky a cvičný plácek lyžařské školy. Celodenní vstupenka do areálu vyjde na 470 Kč pro dospělou osobu a na 330 Kč pro dítě. Součástí areálu je také půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení, funguje zde i lyžařský škola.

V areálu staré Lanové dráhy funguje jednosedačková lanovka s přepravní kapacitou 363 osob za hodinu. I když zde vybavení není nejmodernější, zdejší sjezdové tratě patří k nejlepším na Zadově. Trasa lanové dráhy přitahuje boulaře a snowboardisty, protože není upravovaná a vytvořilo se tak množství přírodních překážek. Dokonce zde vznikla i přírodní U-rampa.

Na Zadově si přijdou na své zejména milovníci běžek, na které zde čekají upravované i neupravované běžecké tratě vedoucí skrz nádhernou okolní přírodu. Jsou určeny jak zdatným běžkařům, tak i začátečníkům. Tyto terény doplňuje několik kvalitních a upravovaných sjezdovek lehčí až středně těžké obtížnosti. Právě Zadov poskytuje jedno z nejlepších běžeckých lyžování v Čechách s návazností na upravované trasy v celém NP Šumava. Je také považován za domovské středisko naší běžecké jedničky Kateřiny Neumannové. Zdejší běžecký stadion a přilehlé závodní tratě hostily Světový pohár v běhu na lyžích již v roce 1983. Také dnes je Zadov místem konání mnoha významných závodů.

Po lyžování se můžete zajít občerstvit do některého hotelového baru, jedné ze 4 místních hospod či do bufetu. Ubytování nabízí chata Churáňov či Sporthotel Olympia, který svým návštěvníkům poskytuje také další služby, jako je bazén, sauna nebo diskotéka. V areálu Kobyla, u stanice lanové dráhy nebo u běžeckého areálu Churáňov můžete zaparkovat své automobily. Mimo tato parkoviště není v Zadově – Churáňově prakticky kde zastavit, platí zde totiž zákaz zastavení.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA