Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hochficht - Rak.

(930 – 1338 m. n. m.)
Lyžařský areál Hochficht se nachází na rakouské straně Národního parku Šumava nad přehradou Lipno. Areál je pojmenován po nejvyšším kopci v okolí – Hochfichtu měřícím 1338 metrů nad mořem. Poskytuje nejkvalitnější lyžování v okruhu 250 km od Prahy. Areál nabízí sjezdovky pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře i pro zkušené sportovce, kteří mohou využít závodní dráhy FIS evropského poháru.

Lyžuje se na jižních a jihozápadních svazích Hochfichtu a lyžařům je zde k dispozici 13 sjezdovek na třech propojených kopcích. Centrem areálu jsou dvě dlouhé sjezdovky, které se nachází na západní straně Hochfichtu: 2km dlouhá červená Standardstrecke a 3,4 km dlouhá Zwieserwiese. Červená sjezdovka je oblíbená i u náročnějších lyžařů, její jedinou nevýhodou je šířka, jelikož se v dolní části nepříjemně zužuje. Tyto sjezdovky jsou obsluhovány moderní čtyřsedačkovou lanovkou. Celkem je v areálu 6 vleků a 3 čtyřsedačkové lanovky. Jejich celková přepravní kapacita je kolem 11 000 osob za hodinu. Hlavní sjezdovky bývají pravidelně zasněžovány a upravovány, což snižuje riziko vzniku lavin a výskytu kamenů.

Na vedlejším kopci Reischlberg (Hraničník) si můžete také zalyžovat na červené a modré sjezdovce. Tyto tratě jsou situovány na jižní straně kopce, proto zde bývá volněji. Přepravu lyžařů zajišťuje vlek kotva. V polovině kopce je možné odbočit na širokou modrou pláň a vydat se na třetí kopec Zwieselberg. Z něj vede několik sjezdovek, například červeno-černá FIS trať a červeno-modrá trať pojmenovaná Zwieselberg Family. Na západní stráni je také široká a 1400 metrů dlouhá sjezdovka Schwarzenbergabfahrt.

Pod areálem Hochficht se nachází běžecký areál Schöneben se 70 km upravovaných tratí. Pro snowboardisty je zde připraven také snowpark ležící pod vrcholem Hochfichtu. V areálu byl vybudován moderní systém pokladen a přístupových zařízení. Součástí je také půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení. Funguje tady i lyžařská škola a přímo v areálu u sedačkové lanovky na Hochficht je samoobslužná restaurace s barem. U její dolní stanice můžete také zdarma zaparkovat svoje auto.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA