Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krkonoše

Na severovýchodě Čech u hranic s Polskem najdeme Krkonošský národní park (KRNAP), kde se nachází také nejvyšší hora České republiky – Sněžka s výškou 1602 metrů. I když jsou Krkonoše poměrně nízké, jsou nejvyššími horami střední Evropy severně od Alp a také patří mezi nejznámější pohoří České republiky. Tvoří 35 km dlouhé a méně než 20 km široké horské pásmo s rozlohou 454 km2. Nadmořská výška se pohybuje od 300 do 1602 metrů nad mořem. Je zde krásná příroda, množství dobře značených stezek jak pro turistiku tak i pro cykloturistiku. Krkonoše jsou rájem pro pěší turistiku, která zde má dlouholetou tradici. Pramení zde evropský veletok Labe. Na území národního parku najdeme 21 endemických druhů rostlin a živočichů, kteří se nevyskytují nikde jinde na světě.

V Krkonoších je nepřeberné množství nejrůznějších přírodních zajímavostí. Nejpřitažlivější je samozřejmě nejvyšší česká hora Sněžka s kaplí sv. Vavřince, která byla postavena v letech 1655-1681. Zajímavá je také přírodní rezervace Úpská rašelina, kde pramení řeka Úpa a Bílé Labe. Za vidění stojí Pančavský vodopád, který je nejvyšší v České republice. Spadá z výšky 140 metrů na dno Labského dolu. Dalším velkým vodopádem je Labský vodopád vysoký 45 metrů. V přírodní rezervaci Sněžné jámy najdeme na dně jam ledovcová jezírka, tzv. Kochalské rybníčky. Nalezneme zde i jediné dolomitové jeskyně v České republice – Bozkovské jeskyně nedaleko Semil. Mezi známá turistická centra v Krkonoších patří Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Pec pod Sněžkou. Krkonoše jsou také nejstarším národním parkem v České republice, byl totiž založen již v roce 1963.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou je jedno z největších lyžařských středisek v České republice, provozující dva lyžařské areály, Horní Domky a Studenov.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA