Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malá Úpa

(780 – 1210 m. n. m.)
Nedaleko Pece pod Sněžkou se na hranicích s Polskem nachází lyžařské středisko Malá Úpa. Toto lyžařské středisko U Kostela je také součástí Ski Areny Krkonoše, která spojuje 4 lyžařské areály východních Krkonoš. Má tedy společný skipas s Pecí pod Sněžkou, Skiareálem Černá hora - Janské Lázně a Skiportem Velká Úpa. Sjezdové tratě najdeme na jihozápadním svahu Pomezního hřebenu. Odtud bývají krásné výhledy na naši nejvyšší horu Sněžku.

Lyžařům jsou k dispozici 4 lyžařské vleky dlouhé od 300 metrů do 1 km. Pro nejmenší lyžaře je zde v provozu také provázkový vlek. Sjezdové tratě v Malé Úpě jsou různých obtížností, na své si zde přijdou rodiny s dětmi, začínající, pokročilí i zdatní lyžaři. Sjezdovky jsou zde modré a červené a jejich celková délka je 2,4 km. U dolní stanice vleku na Pomezní hřeben jsou 3 kratší pomy. Na vlecích jsou minimální čekací doby, což dodává místu poklidnou a romantickou atmosféru. Jelikož areál disponuje zařízením na výrobu technického sněhu, bývají svahy pravidelně zasněžovány.

Malá Úpa je nástupním místem pro Krkonošské lyžařské cesty, které nabízí více než 110 km upravených běžeckých tras. Jednodenní skipas pro dospělou osobu stojí 420 Kč, pro dítě 310 Kč. Občerstvit se můžete u dolní stanice vleku, v areálu U Kostela, kde stojí restaurace s terasou. V okolí je také dostatek penzionů a hotelů, které poskytují ubytování.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA