Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vítkovice

(733 – 865 m. n. m.)
V západní části Krkonoš, mezi Jilemnicí a Horními Mísečkami se nachází menší obec Vítkovice. V jejím okolí najdeme 3 menší lyžařské areály: Aldrov, Vulmrovka a Janova Hora. Mezi těmito areály jezdí pravidelně skibus, a je možno si zakoupit také společný skipas na všechny tři střediska. Zalyžovat si tak můžete na 8 sjezdovkách s 5 vleky a jednou lanovkou. Celkem si zde můžete zalyžovat na asi 6 km sjezdovek. Kapacita vleků je kolem 6000 osob za hodinu. Skiareál Vítkovice nabízí veškeré zázemí, od občerstvení až po půjčovnu a servis lyží a snowboardů v chatě Aldrov, u dolní stanice lanovky.

Hlavním areálem je Aldrov, který se nachází na severovýchodním svahu stejnojmenného kopce. Lyžařům jsou zde k dispozici dvě 700 metrové modročervené tratě, které obsluhuje čtyřsedačková lanovka. V části Jizerka se potom nachází ještě 500 metrů dlouhá kotva. Areál je uměle zasněžován a nabízí tak výborné podmínky pro začínající i zkušené lyžaře. Sjezdovky jsou osvětlené a na své si tak přijdou milovníci večerního lyžování. V blízkosti areálu Aldrov se nachází upravované běžecké tratě, navazující například na Krkonošskou magistrálu. Mezi Aldrovem a Vurmovkou jsou také upravované běžecké okruhy, z části Janova Hora pak vedou další tratě k závodním okruhům na Horních Mísečkách.

Svah Vurmovka se nachází o něco výše než Aldrov a Janova Hora je určena lyžařům začátečníkům. Celodenní jízdenka pro lyžování ve Ski areálu Vítkovice vyjde na 420 Kč pro dospělou osobu a na 350 Kč pro dítě. V okolí Vítkovic najdeme několik penzionů a hotelů, kde je možné se ubytovat. V hotelu Jasmín nedaleko části Jizerka je i menší krytý bazén a sauna.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA