Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pec pod Sněžkou

(830 – 1215 m. n. m.)
Pec pod Sněžkou je nejznámějším a nejvyhledávanějším střediskem zimních sportů v České republice. Je také oblíbenou turistickou lokalitou v oblasti Krkonoš. Rozkládá se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka, pod vrcholky Černé Hory, Jeleního vrchu, Liščí hory, Studniční hory a Sněžky. V tomto velmi členitém terénu se střídají louky, vrcholy, hřebeny a doliny. Okolí Pece pod Sněžkou tak poskytuje ideální podmínky pro strávení letní i zimní dovolené, je výborným výchozím místem pro pěší turistiku a poznávání krás národního parku Krkonoše. Odtud se můžete vydat na Lučinu, Liščí horu, Rozcestí, Výrovku, Luční boudu, do Modrého dolu, Obřího dolu, k Richtrovým boudám, Růžohorkám a dalším turistickým cílům v Krkonoších. Turismus je zde hlavním zdrojem příjmů a důležitým hospodářským odvětvím, to je také jeden z důvodů, proč je zde tak zachovaná příroda a čistý vzduch. Rekreační středisko Pec pod Sněžkou svým návštěvníkům nabízí ty nejlepší a kvalitní služby, které uspokojí každého. Samotný název  města je odvozen od pecí, které zde sloužily na tavení železných, arsenových a měděných rud. Od 16. do 19. století se těžily v Obřím dole.

Lyžařský areál Ski Pec provozuje 4 sedačkovou lanovku a 9 vleků s přepravní kapacitou 9520 osob za hodinu. Lyžařům je zde k dispozici kolem 10,4 km sjezdových tratí, které jsou určeny pro různě zdatné lyžaře. Jsou zde lyžařsko terény jak pro rodiny s dětmi, tak i tratě pro profesionální lyžaře. Nejnáročnější červené jsou tratě Javor I a II nad parkovištěm, Hnědý vrch (Bramberk)a spodek Zahrádek. Lehká je sjezdovka Vysoký svah (Smrk) a hlavně dětské svahy s pomami na Zahrádkách. Uměle zasněžovány jsou sjezdovky Javor I a II, Zahrádky a Vysoký svah (celkem 4 km). Pro večerní lyžování jsou určeny tři osvětlené vleky u sjezdovky Javor, která patří mezi nejdelší a nejlépe osvětlené svahy v zemi. Milovníci snowboardingu mohou využít velký funpark. Pro běžkaře je tady neustále upravovaná Krkonošská magistrála. Po celém areálu se pohybujete pouze s jednou magnetickou kartou. V areálu Ski Pec vás jednodenní jízdenka vyjde na 590 Kč, dítě do 10 let na 380 Kč. Ze severní části města vede lanová dráha na Růžovou Horu a na Sněžku.

Ubytování je možné v místních hotelích, kde je k dispozici několik menších bazénů včetně saun a masáží. Samozřejmostí je spousta barů, restaurací a několik diskoték či nočních klubů.

Pec pod Sněžkou je součástí Ski Areny Krkonoše, což je spojení 4 lyžařských areálů východních Krkonoš. Jde o Ski Pec pod Sněžkou, Skiareál Černá hora - Janské Lázně, Skiport Velká Úpa a Skiareál Malá Úpa. Společně tak tvoří největší lyžařskou oblast České republiky. Výhodou je, že zde mohou lyžaři využít platnosti společné jízdenky, tzv. skipasu. Dopravu mezi jednotlivými středisky zajišťují skibusy. Lyžařům je tak k dispozici 26,55 km sjezdových tratí, 4 lanové dráhy, 28 vleků s přepravní kapacitou 26 820 osob za hodinu. Dvoudenní jízdenka do tohoto areálu vyjde na 1140 Kč pro dospělou osobu a na 630 Kč pro dítě do 10 let.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA