Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Harrachov

(650 – 1022 m. n. m.)
Na západě Krkonoš se nachází krásné malé městečko Harrachov, které se stalo vyhledávaným střediskem zimních sportů. Rozkládá se v širokém údolí řeky Mumlavy a ze všech stran ho obklopují hory. Svůj dnešní název městečko dostalo až počátkem 18. století, kdy bylo pojmenováno po tehdejších majitelích. Harrachov je známý také výrobou foukaného, broušeného i rytého skla. Navštivte místní muzeum, kde jsou vystaveny skvosty sklářského umění nebo Muzeum lyžování s expozicí dějin lyžování a úspěchů harrachovských lyžařů. Harrachov je také dějištěm Světového poháru ve skocích a letech na lyžích. Tento lyžařský areálů je součástí Skiregionu, což je největší lyžařská oblast v České republice, která dále sdružuje lyžařská střediska jako Rejdice - Kořenov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou a Příchovice. Výhodou je, že ve všech těchto areálech můžete lyžovat za použití jednoho lístku.

Lyžuje se hlavně na severních a severovýchodních svazích Čertovy hory měřící 1021 metrů nad mořem. Najdeme zde sjezdovky všech druhů obtížnosti, které obsluhují 2 čtyřsedačkové lanovky a 4 pomy. Jedna z lanovek má dolní stanici přímo v Harrachově a druhá v části zvané Rýžoviště. Nejdelší sjezdovou tratí je modrá měřící 2200 metrů s převýšením 300 metrů. Dále jsou zde 2 červené dlouhé 1640 a 1850 metrů. Část sjezdovky Červená II. je osvětlená a koná se na ní večerní lyžování. Pro zkušené a zdatné lyžaře je připravena také 1250 metrů dlouhá černá sjezdová trať. Celková délka sjezdovek je v Harrachově kolem 7 km a přepravní kapacita vleků je 2800 osob za hodinu. Součástí vybavení střediska jsou sněhová děla, kterými je zasněžováno 92% sjezdovek.

V okolí Harrachova je pro běžkaře připraveno kolem 27 km upravovaných běžeckých tratí. Byly navrženy tak, aby se lyžaří mohli po každých 5 kilometrech vrátit zpět do Harrachova. Standardní běžecké tratě jsou upravovány v délkách 5, 10 a 15 km. Součástí Harrachova je také pět skokanských můstků, které vlastní společnost Sportovní areál Harrachov a.s. využít můžete také lyžařského turistického přechodu do Jizerských hor a polských Krkonoš. Celodenní jízdenka pro lyžování v Harrachově vás vyjde na 590 Kč pro dospělou osobu a na 475 Kč pro dítě.

Ve středisku najdeme více jak 60 hotelů a restaurací, které vám poskytnou gastronomické a ubytovací služby. Ubytovat se můžete v hotelích, penzionech, autokempincích a dalších ubytovacích zařízeních. Jmenovat můžeme například Sporthotel Rýžoviště, Orea Vital Hotel Sklář nebo Hotel Skicentrum. Milovníci sportu jistě ocení hřiště pro míčové hry, tenis, golf a minigolf. Večer se můžete pobavit na diskotékách, při bowlingu či v kinokavárně.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA