Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Špindlerův Mlýn

(715 – 1310 m. n. m.)
Špindlerův Mlýn je největším lyžařským střediskem v České republice, které leží na soutoku řeky Labe s Dolským potokem. Nachází se také na území Krkonošského národního parku a právem bývá nezýván „perlou Krkonoš“. Je zde krásná příroda a příznivé klimatické podmínky, díky kterým se stalo nejvýznamnějším střediskem zimních sportů a rekreace.

Ski areál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah, 11 lyžařských vleků a celkem 26 km sjezdových tratí v Horních Mísečkách a Špindlerově Mlýně. Celková délka sjezdovek je 25 km a přepravní kapacita vleků a lanovek je 20 000 osob za hodinu. Středisko se skládá ze 2 hlavních areálů propojených skibusy - Svatý Petr (včetně Stohu) a Medvědín (včetně Horních Míseček a Labské). Až 95% zdejších sjezdovek je technicky zasněžováno. Nejvýznamnějším lyžařským centrem ve Špindlerově mlýně je areál Svatý Petr, kde se každoročně pořádají významné sportovní akce. Během zimní sezóny jsou zde v provozu 3 lanovky, 5 vleků a sjezdovky nejrůznějších stupňů obtížnosti. Místní sjezdovky patří svou délkou, převýšením a kvalitou mezi nejlepší v celé České republice. Sjezdovky jsou široké, červenočerné, červené a modré barvy. K dispozici je zde také snowpark se 125 metrů dlouhou U-rampou. Tento snowpark patří mezi nejlepší a nejrozsáhlejší v České republice. Kromě U-rampy tady najdete i množství skoků a railů. Zázemí areálu a velikost snowparku umožňují konání jak závodů Českého poháru a Mistrovství ČR, tak i mezinárodních závodů s účastí jezdců z celého světa.V celé oblasti Špindlerova mlýna platí jednotné jízdné. V areálu je kompletně vybudovaná infrastruktura. Mezi vyhledávané atrakce ve Svatém Petru patří také snowtubing, což je jízda po sněhu na gumových člunech.

Areál Svatý Petr je propojen s areálem Medvědín a to pravidelnou autobusovou linkou Ski busu. Pro návštěvníky je zde připraveno množství restaurací, lyžařských a snowboardových škol. Večer lze volný čas využít k návštěvě aquaparku, bazénu, bowlingové dráhy, bobové a sáňkařské dráhy, diskotéky a v neposlední řadě je zde i možnost každodenní večerního lyžování na kvalitně osvětlené sjezdové červené trati Hromovka. Na ní byla v r.2005 postavena nová a rychlejší čtyřsedačková lanová dráha.  Večerní lyžování je možné od 18 do 21 hodin.

Medvědín je lanovou dráhou propojen s areálem Horní Mísečky, který vyhledávají lyžaři milující pohodové lyžování na prosluněných svazích. Pro sportovní jízdu je zde využívaná černá a červená sjezdovka. Pro začátečníky jsou určeny ostatní čtyři lyžařské vleky s kvalitně upravenými sjezdovkami. Snowboardistům je k dispozici menší místní snowpark s vlastním vlekem. Oblast Horních Míseček je oblíbená také u běžkařů, jelikož zde najdou každodenně kvalitně upravené běžecké tratě, které jsou zároveň výchozím místem na hřebenové túry. Celkem je okolo Špindlu kolem 100 km běžeckých tratí.

Nově zde vzniká ještě areál Labská, který je budován na trase původního lyžařského vleku Labská. Lanová dráha je prodloužena o 300 metrů a vede až k běžecké trati na Horní Mísečky. Jelikož došlo také k prodloužení a rozšířené sjezdové trati, vznikla zde tedy téměř 1800 metrů dlouhá červená sjezdovka. Vybudován byl i kompletní systém technického zasněžování. Lokalitu doporučujeme zejména pro rodinné lyžování na slunečných sjezdových tratích, výhodou je také možnost koupě levnějších, regionálních permanentek.

Pokud si zde zakoupíte jednodenní skipas, vyjde vás na 750 Kč, děti na 500 Kč. Platí na celou oblast Špindlerova Mlýna, v ceně je také skibus mezi areály a parkovné. Špindlerův Mlýn má svým návštěvníkům co nabídnout i při nedostatku sněhu. V okolí jsou totiž turistické trasy vedoucí například do Labské boudy, k Vrbatově, Medvědí a Jelení boudě, k Pramenům Labe, Výrovce, Labskému dolu a Kozím hřbetům.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA