Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Horní Mísečky - Medvědín

(990 – 1235 m. n. m.)
Nad soutokem Labe a Bílého Labe nedaleko Špindlerova Mlýna se tyčí zalesněný vrch Medvědín, na jehož svazích se nachází významné lyžařské centrum s množstvím sjezdovek. Areál Medvědín je spolu s Horními Mísečkami součástí Skiareálu Špindlerův Mlýn. Poblíž areálu leží další střediska, jako Svatý Petr a areál Labská. V roce 1975 byla zprovozněna čtyřsedačková lanovka vedoucí ze Špindlerova Mlýna na vrchol Medvědína, a proto jeho obliba mezi lyžaři výrazně stoupla. Areál Medvědín vyhledávají zejména milovníci pohodového lyžování na otevřených slunečných pláních a každý rok jej navštíví statisíce lidí. Zkušenější lyžaři si užívají místní černé a červené sjezdovky, které jsou určeny pro sportovní jízdu. Černá je dlouhá asi 1 km a převýšení je 280 metrů, 2,3 km dlouhá červená má převýšení dokonce 480 metrů. Začátečníci jistě ocení ještě 1100 metrů dlouhou červenou tréninkovou trať, jejíž převýšení je 200 metrů. Přes Horní Mísečky vede z vrcholu ještě 3400 metrů dlouhá modrá trať. Celkově je lyžařům k dispozici 12 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 5 vleky a 1 sedačkovou lanovkou o přepravní kapacitě 8500 osob za hodinu. Z vrcholu Medvědína můžete podniknout skvělou hřebenovou túru nebo vyrazit na běžecké tratě v nedalekých Horních Mísečkách. Vrchol Medvědína protíná hranice II. zóny KRNAP, proto v západní a severní části vrcholu se smí používat pouze značené cesty.

Skiareál Špindlerův Mlýn chce do roku 2013 propojit sjezdovky na Medvědíně a ve Svatém Petru. Celodenní permanentka v Medvědíně během hlavní sezóny vás vyjde na 750 Kč, děti na 500 Kč. Snowpark s vlastním vlekem se nachází pouze na Horních Mísečkách nad ubytovnami Hořec a Kleč. Provoz střediska na Horních Mísečkách je doplněn dalšími službami jako je večerní lyžování, dětská lyžařská škola, snowboardová škola a atraktivní snowtubingová dráha určená pro děti i dospělé. Pokud přijíždíte vlastním autem, zdarma jej zaparkujete u dolní stanice sedačkové lanovky ve Špindlerově Mlýně. Ve Špindlerově Mlýně jsou také nepřeberné možnosti ubytování, najdete zde spoustu hotelů, penzionů i nejrůznějších chatek. Zajít pobavit i odpočinout si můžete do místního aguaparku.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA