Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Žacléř - Prkenný Důl

(600 – 850 m. n. m.)
Město Žacléř leží v nejvýchodnější části Krkonoš, nedaleko Trutnova, až na hranicích s Polskem. V dávných dobách tudy procházela zemská Slezská stezka, která spojovala Trutnov s Vratislaví. Města spolu obchodovala a o rozvoj kraje se zasloužila i těžba černého uhlí v 18. a 19. století.

Prkenný důl nepatří zrovna mezi vyhlášená a nejoblíbenější střediska, má ale krásnou přírodu a můžete zde strávit pohodovou a ničím nerušenou dovolenou. Svými vleky, sjezdovými tratěmi a podmínkami k lyžování patří přesto k velmi dobrým lyžařským střediskům.

Hlavní lyžařskou lokalitou je areál Arrakis. K lyžování slouží 1,1 km dlouhý severovýchodní svah, kde najdeme sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Jsou zde dva delší a dva kratší vleky, jejichž kapacita je 3500 osob za hodinu. Na osvětleném, pravidelně upravovaném a uměle zasněžovaném svahu je také možnost večerního lyžování. Celková délka sjezdovek je 5,9 km a provozní doba je od 9 do 16 hodin. Jsou zde také tratě pro běžecké lyžování, servis, půjčovna a úschovna lyžařské výzbroje. V okolí je množství běžeckých tras, vystoupat můžete až na Rýchorskou boudu, odkud se dá pokračovat do východních Krkonoš nebo směrem na Královec, Křenov či Bernatice. V areálu penzionu Zelený Mlýn je pro nejmenší lyžaře připravena lyžařská školka s dětským lanovým vlekem o délce 80 metrů. Součástí areálu je bezplatné parkoviště s kapacitou 120 míst, které je průběžně udržováno. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 390 Kč, pro dítě do 150 cm výšky na 310 Kč. Některé jízdenky na vleky v areálu v Prkenném dole platí i pro vleky v rekreačních střediscích Pec pod Sněžkou či Janské Lázně.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA