Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benecko

(610 – 950 m. n. m.)
Benecko je nejvýše položená obec v západních Krkonoších, která se rozkládá na jižním svahu hory Žalý měřící 1036 metrů nad mořem. Benecko leží v samém srdci Krkonoš a může se pochlubit největším množstvím slunečních dnů v roce a nejdelším slunečním svitem. Při lyžování se vám tak nabízí jedinečná možnost kochat se nádhernými výhledy do okolí.

V lyžařském areálu se nachází 12 sjezdovek se 12 vleky a jednou 4 sedačkovou lanovkou. Sjezdovky jsou převážně modré a červené barvy. Nejdelší z nich najdeme na jihozápadním svahu Žalého. Červená sjezdovka Kejnos měří 850 metrů a modrá trať Liška 510 metrů. Obě bývají pravidelně zasněžovány. Kratší vleky a sjezdovky se nachází v horní části obce. U hotelu Top je také ještě 350 metrů dlouhá červená sjezdovka Macher. Celková délka sjezdovek je v Benecku 3,2 km. Přepravní kapacita vleků je 8300 osob za hodinu.

Pro běžkaře jsou zde připraveny závodní běžecké tratě o délce 7 a 10 km v okolí Jánského vrchu. Jsou napojeny na Špindlerův mlýn a Horní Mísečky. V Benecku se začíná také Krkonošská lyžařská cesta. Pro snowboardisty je v horní části obce u parkoviště snowpark s vlastním vlekem.

V obci Benecko je několik hotelů a penzionů, které poskytují možnost stravování, občerstvení a ubytování. Kromě toho se zde můžete i pobavit u kulečníku, squashe či na místní diskotéce. Jednodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 450 Kč, pro dítě na 350 Kč.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA