Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benecko

(610 – 950 m. n. m.)
Benecko je nejvýše položená obec v západních Krkonoších, která se rozkládá na jižním svahu hory Žalý měřící 1036 metrů nad mořem. Benecko leží v samém srdci Krkonoš a může se pochlubit největším množstvím slunečních dnů v roce a nejdelším slunečním svitem. Při lyžování se vám tak nabízí jedinečná možnost kochat se nádhernými výhledy do okolí.

V lyžařském areálu se nachází 12 sjezdovek se 12 vleky a jednou 4 sedačkovou lanovkou. Sjezdovky jsou převážně modré a červené barvy. Nejdelší z nich najdeme na jihozápadním svahu Žalého. Červená sjezdovka Kejnos měří 850 metrů a modrá trať Liška 510 metrů. Obě bývají pravidelně zasněžovány. Kratší vleky a sjezdovky se nachází v horní části obce. U hotelu Top je také ještě 350 metrů dlouhá červená sjezdovka Macher. Celková délka sjezdovek je v Benecku 3,2 km. Přepravní kapacita vleků je 8300 osob za hodinu.

Pro běžkaře jsou zde připraveny závodní běžecké tratě o délce 7 a 10 km v okolí Jánského vrchu. Jsou napojeny na Špindlerův mlýn a Horní Mísečky. V Benecku se začíná také Krkonošská lyžařská cesta. Pro snowboardisty je v horní části obce u parkoviště snowpark s vlastním vlekem.

V obci Benecko je několik hotelů a penzionů, které poskytují možnost stravování, občerstvení a ubytování. Kromě toho se zde můžete i pobavit u kulečníku, squashe či na místní diskotéce. Jednodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 450 Kč, pro dítě na 350 Kč.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA