Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rejdice - Kořenov

(700 – 850 m. n. m.)
Tento lyžařský areál najdeme na pomezí Krkonoš a Jizerských hor. Celá tato oblast poskytuje výborné podmínky pro letní i zimní rekreaci. Lyžařský areál je součástí Skiregionu, což je největší lyžařská oblast v České republice, která dále sdružuje lyžařská střediska jako Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou a Příchovice. Výhodou je, že ve všech těchto areálech můžete lyžovat za použití jednoho lístku.

Je to menší lyžařské středisko, které svým návštěvníkům nabízí jen 950 metrů sjezdových tratí. Lyžaře přepravuje jedna dvousedačková lanovka s kapacitou 950 osob za hodinu a dva vleky, z toho jeden dětský. Lyžuje se na východním svahu pod chatou Panorama, který je vhodný hlavně pro začátečníky a mírně pokročilé. Vpravo najdeme trochu prudší červenou sjezdovku. Je zde také možnost večerního lyžování na osvětleném svahu. V Rejdicích se používá bezdotykový odbavovací systém Skidata, což lyžařům umožňuje pohodlné odbavení na lanovce a vleku bez zbytečného zdržování. Sjezdové tratě jsou v Rejdici pravidelně každý večer a každé ráno upravovány. Areál disponuje kompletním zasněžováním vysokotlakými sněžnými děly. Vyznavačům snowboardu je k dispozici U-rampa, což v takto malém středisku nebývá obvyklé. Rejdický Elan Snowpark je ještě k tomu jedním z nejlepších a nejvyhlášenějších snowparků v České republice. Dlouhý je téměř kilometr a široký 200 metrů a průměrně je zde kolem 15 překážek. Délka skoků je přizpůsobena snowboardistům všech úrovní, od základních metrových až po desetimetrové skoky. Pravidelně se zde konají závody Asociace českého snowboardingu.

V Rejdicích jsou výborné podmínky pro běžkaře, kteří mohou využít napojení na běžeckou Jizerskou magistrálu. Přímo v nejbližším okolí Rejdic jsou tři oficiální kvalitně upravované běžecké stopy.

Areál Rejdice – Kořenov svým návštěvníkům nabízí také doplňkové služby, jako je půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařská škola, kde je vyučována jízda na snowboardu i alpské lyžování. Místní Chata Panorama Vám nabízí stylové ubytování, celodenní stravování a relaxační centrum. U dolní i horní stanice lanovky je několik občerstvovacích zařízení a také parkoviště. Jednodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 370 Kč a pro dítě do 140 cm 300 Kč.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA