Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Herlíkovice - Žalý

(540 – 1000 m. n. m.)
Lyžařský areál Herlíkovice se nachází mezi městy Vrchlabí a Špindlerův mlýn. Středisko prošlo v poslední době velkým rozšířením a bylo také zmodernizováno. Proto je zde dnes lyžařům a snowboardistům k dispozici kolem 11 km tratí. Z nich je 93% pravidelně zasněžováno. Lyžuje se na východním svahu kopce Žalý, který měří 1036 metrů nad mořem. Na vrchol kopce vede nová čtyřsedačková lanovka. Jsou zde dvě sjezdové trati, modrá dlouhá 1450 metrů a červená měřící 1550 metrů – obě s převýšením 410 metrů. Dolů se můžete ještě dostat 3 km dlouhou modrou turistickou značkou. Hned vedle se nachází lyžařský areál Bubákov, kde je několik kratších sjezdovek obsluhovaných 4 sedačkou a několika kratšími vleky. Herlíkov je určen zdatnějším lyžařům, pro méně zkušené a pro děti je právě areál Bubákov. Provozní doba je od 8:30 do 16 hodin, večerní lyžování pak od 18 do 21 hodin. Denní permanentka pro dospělé vyjde na 480 Kč, pro děti na 330 Kč. Večerní lyžování dospělí i děti za 220 Kč. V areálu mohou lyžaři využít půjčovny a servisu lyžařského vybavení. Na sjezdovce je také možnost občerstvení.

Pro běžkaře je určena 15 kilometrová běžecká trasa, která vede ze Žalého na Horní Mísečky. Snowboardisté mohou využít poměrně velkého snowparku s možností večerního ježdění a k dispozici je i vlastní vlek. Svůj vlastní areál zde má také lyžařská škola a školka. Ubytování je možné přímo u dolní stanice vleku, kde je postaven nový Hotel Eden Herlíkovice nebo v nedalekém Vrchlabí. Zde můžete také zdarma zaparkovat váš automobil.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA