Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paseky nad Jizerou

(626 – 860 m. n. m.)
Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš se nachází Paseky nad Jizerou. Jde o horskou obec, která se rozprostírá na západním okraji Krkonoš, v oblasti Krkonošského národního parku. Leží asi 4 km od městečka Rokytnice nad Jizerou. Dnes patří pro svou polohu a přírodní krásy k vyhledávaným rekreačním oblastem v zimním i letním období. Místní lyžařský areál je součástí společného skipasu Skiregion, který zahrnuje Rokytnici nad Jizerou, Harrachov, Příchovice a Rejdice - Kořenov.

Sjezdovky se nacházejí na jihovýchodním svahu Bílé skály měřící 964 metrů nad mořem. Lyžuje se na čtyřech červených a šesti modrých sjezdovkách. Nejdelší modrá sjezdovka Prdecká magistrála měří 1600 metrů, ostatní červené jsou dlouhé do 1200 metrů. Celková délka sjezdovek je kolem 10 km. Přepravu lyžařů zajišťuje 7 vleků s přepravní kapacitou kolem 5000 osob za hodinu. Svahy jsou pravidelně upravovány a zasněžovány. Jednodenní skipas v hlavní sezóně pro dospělou osobu vyjde na 400 Kč a pro dítě do 10 let na 260 Kč. U dolní stanice vleků je možnost parkování pro auta i autobusy zdarma. Ubytování je možné přímo v Pasekách nad Jizerou, kde je množství penzionů, chat a privátů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA