Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Deštné v Orlických h.

610 – 880 m. n. m.

Rekreační středisko Deštné se nachází v údolí pod nejvyššími vrcholy Orlických hor – Velké a Malé Deštné, které dosahují výšky 1115 a 1090 metrů nad mořem. Asi 20 na jih leží město Rychnov nad Kněžnou. Svaz provozovatelů vleků a lanovek umístil lyžařské středisko Deštné v Orlických horách do prestižní čtyřhvězdičkové kategorie. Hodnotila se rozsah a kvalita poskytovaných služeb.

Návštěvníkům jsou k dispozici sjezdovky v areálech Marta I. a Marta II. Lyžuje se na severních svazích Studeného vrchu, ze kterého dolů vedou tři sjezdovky, černá, červená a nejdelší modrá (1200 metrů). Ostatní vleky a sjezdovky vedou asi jen do poloviny kopce. Celková délka sjezdovek je 6 km a obsluhuje je 10 vleků a jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 7700 osob za hodinu. Sjezdovky v těchto areálech jsou upravovány a technicky zasněžovány v případě nedostatku přírodního sněhu. Celodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 420 Kč, pro děti a důchodce na 320 Kč. Parkovat zdarma je možné přímo u lyžařských vleků..

V okolí Deštného jsou pro běžkaře připraveny strojově upravované tratě. Severně od centra obce je závodní areál s celkem asi 7 km tratí.  Dále krajinou kolem obce vede asi 20 km dlouhý okruh, který umožňuje výstup dvěma směry na frekventovanou hřebenovou cestu mezi Šerlichem a Pěticestím. Běžkařská magistrála tak propojí dvě orlickohorská zimní střediska. Pro méně zdatné běžkaře budou k dispozici preparované stopy v okolí vesnice.

Nedaleko Deštného je areál Tendr u Šerlišského mlýna, který se nachází ve výšce 900 m n.m. Má mírný 500 m dlouhý svah s kotvovým vlekem orientovaný na sever. Další 4 samostatně provozované vleky se nachází v Jedlové u Kristýny, nad hotelem Orlice a pod Masarykovou chatou. Návštěvníci Deštného mohou také vyzkoušet lyžování v polském zimním středisku Zieleniec, na jehož sjezdovky začínající několik desítek metrů za hranicemi, lze přejít hraničním přechodem u Masarykovy chaty. V Deštném se pravidelně pořádá významný a nejtěžší středoevropský etapový závod psích spřežení - Šediváčkův long.

Skiareál v Deštném poskytuje lyžařům kompletní a ucelený soubor služeb. Najdeme zde mnoho ubytovacích a stravovacích zařízení, které poskytují velmi kvalitní služby. Některé hotely jsou vybaveny dokonce i bazénem a saunou. Do vzdálenosti 500 metrů od vleků jsou čtyři restaurace nabízející širokou škálu nejrůznějších specialit. Nakoupit si můžete v potravinářské samoobsluze či v bufetu. Za návštěvu jistě stojí místní muzeum zimních sportů a řemesel. Funguje tu lyžařská škola se dvěma dětskými provazovými vleky, dva servisy a dvě půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, pestrá paleta stánků s občerstvením všeho druhu.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA