Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rokytnice

Rokytnice v Orlických horách je východisko do hor, které leží vlastně již samo v Orlických horách. Prochází jím několik turistických značek na hřebeny hor. V okolí jsou velmi vhodné lyžařské terény pro méně náročné lyžaře. Je zde možné využít půjčovny pro běžecké nebo sjezdové lyžování. Náročnější lyžaři mohou vyrazit do blízkého skiareálu Říčky v Orlických horách. Nabízejí se tu široké možnosti i letní rekreace, turistických vycházek, přírodní koupaliště, kurty, posilovna, sauna a projížďky na koních.

Lyžařský areál Farský kopec nabízí 350 m dlouhou sjezdovku s vlekem TLV 12. Nachází se v centru města Rokytnice v Orlických horách. Délka sjezdovky a její převýšení je vhodná pro začínající lyžaře, školní výcviky, ale i pro všechny, kteří se chtějí pobavit při zimních radovánkách. Horní stanice vleku je nástupním místem pro běžeckou trasu, která vede po hřebeni Orlických hor.

Majitel vleku - Město Rokytnice v Orlických horách - provedlo v roce 2006 investiční akci výstavby výtlačného potrubí pro zasněžování. Projekt byl financován z programu Leader ČR. Tímto bylo dokončeno veškeré zařízení pro umělé zasněžování kopce, a tak vlek může nabídnout stabilní zimní sezónu.

Jednou ze služeb lyžařského areálu je také lyžařská školička v areálu Farský kopec pro zájemce od 3 let. Půjčovna lyžařského vybavení nabízí zájemcům k zapůjčení veškeré vybavení na hory – sjezdové vybavení (carvingové lyže), běžecké vybavení, snowboardové vybavení, přilby na lyže i snowboard, sáňky, boby, lyžařské brýle i sněžnice. Půjčovnu můžete navštívit přímo v Rokytnici v Orlických horách nebo na pobočce v Žamberku.

Rokytnice v Orlických horách je střediskem lyžování a turistiky v této části Orlických hor. Pro čistý vzduch a malebnost okolí je Rokytnice v Orlických horách velmi vyhledávaná jak na lyžování, tak i na turistiku v letním období. S nabídkou ubytování a stravování přichází v Rokytnici v Orlických horách, Říčkách, Zdobnici, Bartošovicích, Orlickém Záhoří, Nebeské Rybné, Panském Poli a okolí zrekonstruované hotely, penziony, ubytování v soukromí, chaty a chalupy.

V příhraniční horské části okresu Rychnov nad Kněžnou se rozkládá Chráněná krajinná oblast Orlické hory. Oblast o ploše 204 km2 se rozkládá na území okresu Rychnov nad Kněžnou, nevelkou částí 570 ha zasahuje do okresu Ústí nad Orlicí a zaujímá nejhodnotnější partie Orlických hor od Olešnice v Orlických horách až po Čihák.

Atraktivitu oblasti protkané značenými turistickými stezkami podtrhuje samostatný architektonický prvek, kterým je soustava vojenského opevnění ze třicátých let. V zimě jsou terény oblasti využívány pro sjezdové a běžecké lyžování. Velká lyžařská střediska jsou v Deštném a Říčkách.

Rokytnice v Orlických horách je výborným výchozím bodem pro vyjížďky na kolech. Většina cyklistických tras vede po komunikacích II. a III. třídy, na kterých nebývá velký provoz. Některé jsou vedeny po turistických značených cestách.

Vstupem Česka a Polska do tzv. Schengenského prostoru bez vnitřních hranic se otevírá možnost ještě většího svobodného cestování téměř do všech zemí EU. Obyvatelé Rokytnice a okolí sdílejí státní hranici s Polskou republikou a díky otevření hraničního mostu přes Divokou Orlici (polsky Dzika Orlica) v Bartošovicích pro motorová vozidla, získávají možnost blíže poznat naše severní sousedy.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA