Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bublava

690 – 802 m. n. m.

Bublavu najdeme na západě Krušných hor přímo na hranicích s Německem. Leží poblíž Kraslic a díky své výhodné poloze s dostatkem sněhu se stala vyhledávaným turistickým střediskem zimních sportů. Návštěvníky okouzlí především zdejší malebná krajina, krásná příroda a komorní prostředí. V posledních letech se v této oblasti neustále rozšiřuje a vylepšuje vybavenost místních center.

Lyžařům jsou zde k dispozici jen kratší tratě do 600 metrů, ale v různých formách obtížnosti. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i zkušení lyžaři. Všem je tady k dispozici 5 sjezdovek. Lyžuje se na severním svahu Olověného vrchu, který měří 802 metrů nad mořem. Nejdelší červená sjezdovka měří 600 metrů, dále zde najdeme modré i černé trasy. Všechny sjezdové tratě obsluhují 4 vleky. Další dva dětské jsou u dolní stanice lanovky, u nich se nachází také lyžařské hřiště a vytápěný altán. Všechny sjezdovky jsou kvalitně strojově upravovány a technicky zasněžovány. Celková délka sjezdovek je 1,93 km a vleky mají hodinovou přepravní kapacitu 4300 osob.

Celý lyžařský areál Ski Bublava prošel zásadní rekonstrukcí, díky které se dnes řadí mezi přední zimní střediska České republiky. Sjezdovky byly prodlouženy a rozšířeny. Díky tomu je možné si užít lyžování bez front a mačkanic. Provozní doba areálu je denně od 8 do 21 hodin. Každý den zde probíhá večerní lyžování. V areálu je připraven také snowboard park se skokanskými můstky. Mezi další služby, které areál svým návštěvníkům poskytuje je například rychlé občerstvení, lyžařský servis, půjčovna a lyžařská škola přímo v areálu, parkoviště v blízkosti vleků zdarma a výrazné slevy pro lyžařské výcviky. Cena jednodenního skipasu pro dospělou osobu je 320 Kč, pro dítě do 140 cm 230 Kč.

Ze střediska je možnost přímého nástupu na 150 km dlouhé upravované běžecké tratě, které vedou přes sousední německé centrum Klingenthal nebo pokračují na Krušnohorskou magistrálu. Dále pak vedou do 50 km vzdáleného Božího Daru. Ubytování a stravování je možné v horské chatě Barbora, chalupě Laura, turistické ubytovně Radost, penzionu Bublava, penzionu Langer, hotelu Horská Bouda nebo penzion – restaurantu Švejk.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA