Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bouřňák

589 – 869 m. n. m.

Vrchol Bouřňák patří mezi nejvyšší ve východním Krušnohoří. Najdeme ho nedaleko Teplic u obce Mikulov. Je ideální lokalitou pro milovníky zimních sportů a láká jak sjezdaře, tak i běžkaře. Lyžuje se na jeho severovýchodních svazích na šesti sjezdovkách určených pro různě zdatné lyžaře. Dětem a začínajícím lyžařům je určena sjezdovka Údolíčko, mírně pokročilým Hrobská sjezdovka a zdatní lyžaři mohou své kousky předvádět na nejstrmějším slalomovém svahu v České republice. Výběr sjezdovek je opravdu rozmanitý a všechny poskytují výhled na krásnou krajinu Českého středohoří. V horní části sjezdovky Hrobská je snowpark s několika skoky a raily.

Sport centrum Bouřňák nabízí také množství upravovaných běžeckých tratí. Běžkaři se mohou napojit na Krušnohorskou magistrálu. Najdeme zde mnoho krásných a málo frekventovaných tratí. Mezi nejhezčí patří oblast Grünnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště. Pořádá se zde také oblíbená Krušnohorská třicítka. Výborným startovním i cílovým bodem pro běžecké trati je Nové Město. Také v sousedním Německu je v provozu mnoho běžeckých stop, proto můžete využít pěší turistické přechody na Cínovci a Moldavě a vydat se zalyžovat si do Německa.

V areálu a okolí Sport Centra Bouřňák jsou k dispozici veškeré služby potřebné pro lyžaře. Funguje zde půjčovna, servis a úschovna lyžařského a snowboardového vybavení. Občerstvit se můžete v bufetu Na Stadionu, nedaleko železniční stanice Nové Město nebo v bufetu Na Vyhlídce v horní části Hrobské sjezdovky. V areálu se nacházejí také tři lyžařské školy, které pořádají kurzy pro děti i pro dospělé. Přímo v obci Mikulov je parkoviště, další je na vrcholu Bouřňáku přístupné z obce Nové Město spolu s horským hotelem Bouřňák s možností občerstvení.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA