Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nové Hamry

720 – 830 m. n. m.

Horská vesnička Nové hamry se nachází v západní části Krušných hor, na soutoku řeky Rolavy a Bílého potoka. Asi 23 km odtud leží lázeňské město Karlovy Vary. V dnešní době se obec stala vyhledávaným centrem zimní rekreace, jelikož jsou zde výborné podmínky jak pro sjezdové, tak i pro běžecké lyžování. Také v létě má zdejší okolí návštěvníkům co nabídnout. Mohou se toulat v krásné zalesněné krajině a užívat si čistého ovzduší, které patří mezi nejčistší z celého Krušnohoří. Oblast je oblíbená nejen českými, ale i německými turisty. Houbaři tuto krajinu nazývají houbařským rájem a myslivci ji vyhledávají pro dostatek zvěře.

Díky rozvoji cestovného ruchu zde bylo v posledních letech vystaveno několik ubytovacích a stravovacích zařízení a i přesto, že je obec poměrně malá, daří se zde podnikání. Tuto oblast totiž často vyhledávají zahraniční turisté. Nejznámějším a největším hotelem v Nových Hamrech je hotel Zívr, dále zde stojí penzion Hamrovka, penzion Seifert a mnoho soukromých rekreačních chat. U hotelu Schwarz najdeme dokonce i menší krytý bazén.

Lyžařské středisko Nové Hamry patří k těm menším, ale má to i své výhody. Prožijete zde klidnou a bezstarostnou rodinnou dovolenou. V obci jsou čtyři lyžařské vleky a jeden dětský vlek. Sjezdovky jsou modré, dvě najdeme na severovýchodním úbočí Křovité stráně měřící 828 metrů nad mořem a další dvě na východním svahu Dvorského vrchu s výškou 839 metrů. Nejdelší sjezdovka měří 480 metrů. Celková přepravní kapacita místních vleků je 1900 osob za hodinu. Jednodenní jízdenka vás vyjde na 240 Kč, děti do 10 let zaplatí 150 Kč. V Nových Hamrech si na své přijdou především milovníky běžeckého lyžování. Je zde rozsáhlá síť běžeckých tratí, které jsou napojeny na okruhy v sousedním Německu a na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Tratě jsou ve všech směrech pravidelně udržovány a jejich celková délka je kolem 40 km.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA