Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Návštěva Prahy spojená s kongresem a zábavou? Nic neobvyklého.

Do Prahy se každoročně sjíždějí odborníci z celého světa na nejrůznější konference a kongresy, ale také zaměstnanci, spolupracovníci a partneři tuzemských firem, aby při příležitosti pracovního setkání navštívili zajímavá místa hlavního města a neformálně se pobavili. Možností, kam vyrazit, je opravdu celá řada.

Na jižní Moravě jsou firemní setkání tradičně spojená s návštěvou vinných sklípků, které se k velké radosti zúčastněných můžou konat každý rok, a přesto neomrzí. V Ostravě jsou oblíbenou atrakcí Vysoké pece v Dolní oblasti Vítkovic, ale co v Praze? Ve městě, které toho nabízí tolik - od historických památek a kulturních událostí až po zážitkové parky a vyhlášené noční bary? Ve městě, kde každý Čech už několikrát byl a někteří sem v souvislosti s pracovními povinnostmi přijíždějí každý měsíc nebo každý týden? Zajímavé tipy pro pořadatele i účastníky konferencí, firemních setkání a školení se proto určitě budou hodit.

Jurys Inn

Výběr vhodné aktivity záleží na preferencích, věku a pohlaví konkrétních účastníků. Program by měl být také přizpůsoben umístění konference a ubytování účastníků, aby nemuseli večer cestovat přes celou Prahu, případně naopak zvolit hotel a místo setkání, dle doprovodného programu.

Dobrou volbou je vždy ubytování v centru Prahy, nebo alespoň co nejblíže centra, s dobrou dopravní dostupností, ideálně pár minut od stanice metra. Pokud zvolíte konferenční hotel na Florenci, budete mít jistotu, že centrum města je na dosah ruky, výhodou je blízkost autobusového i vlakového nádraží a metra.

Jurys Inn
Hotel Botanique – hotel v Praze 8 nabízí 3 místnosti vhodné pro konference, školení nebo menší firemní setkání

Tipy na kulturní akce, historické budovy i netradiční aktivity:

- „Divadlo žije“ - návštěva divadla je stále oblíbenou aktivitou, zejména pro kulturněji založenou společnost, která v důsledku náročných pracovních povinností nemá na kulturu jinak moc času, např. nedaleké Karlínské divadlo, z Florence to není daleko ani do divadla Ponec, Divadla Járy Cimrmana nebo do Archy.

- Forum Karlín – multifunkční prostor je dějištěm kulturních a společenských akcí, koncertů, plesů, předávání hudebních cen apod. Součástí jsou také kancelářské prostory s neopakovatelnými výhledy do okolí. Projekt Forum Karlín získal v listopadu 2014 zvláštní cenu poroty v soutěži “Best of Realty – Nejlepší z realit 2014” za posun pražského Karlína, který se rozvíjí především v oblasti administrativních prostor, také do centra společenského a kulturního dění.

- za moderní architekturou do River City – tento unikátní komplex administrativních a rezidenčních budov na břehu Vltavy vedle Negrelliho viaduktu na místě bývalého Karlínského přístavu, zaujme především netradičními tvary, materiály a barvami fasád.

- kostel Svatých Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí patří mezi největší církevní stavby u nás. Postaven byl v polovině 19. Století ve stylu pozdně románské baziliky. Na výzdobě kostela se podílela celá řada předních českých umělců – Václav Levý, Josef Mánes, František Ženíšek nebo Josef Matyáš Trenkvald.

- Karlínská synagoga byla postavena v novorománském slovu a dokončena v roce 1861 pro místní židovskou komunitu. Karlín byl až do konce roku 1921 samostatným městem s převážně industriálním a obchodním zaměřením. Bohatí majitelé továren a obchodníci v Karlíně byli většinou Židé.

- večery většinou již tradičně patří neformálně zábavě a utužování kolektivu – můžete vyrazit do příjemné české hospůdky, baru i luxusní restaurace.

Jurys Inn
Velmi oblíbené bistro v Praze 8, v hotelu Botanique, je hojně navštěvované nejen hotelovými hosty. Příjemná atmosféra a útulné prostředí s širokou nabídkou lokální gastronomie je vyhledávané pro pracovní setkání a obědy, i neformální večerní posezení.

- PR článek -

Další památky a zajímavosti v Praze

Jeruzalémská synagogaJosefovKlausová synagogaKostel Panny Marie VítěznéKostel sv. MikulášeLoretaMaiselova synagogaMalostranské mostecké věžeOlšanské hřbitovyPalác KinskýchPetřínská rozhlednaPrašná bránaStaronová synagogaStaroměstská mostecká v잊panělská synagogaVyšehradZlatá uličkaŽidovské hřbitovy

Článek byl zobrazen 1 798 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA