Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tipy na výlet – návštěva Prahy trochu netradičně

Praha je oblíbeným cílem výletů i víkendových pobytů cestovatelů ze všech koutů České republiky. Zeptali jsme se proto několika známých žijících v Praze, kam by při návštěvě Prahy vzali své kamarády, kteří v Praze nejsou poprvé. A zaměřili jsme se také na výběr ubytování.

Každý má při návštěvě Prahy trochu jiné cíle. Někdo přijíždí za kulturou, divadlem a hudbou, někdo za historií a architekturou, někdo za sportem a někdo chce prostě jen nasát a užít si atmosféru města a genius loci jeho jednotlivých části.

Ty největší taháky naší metropole jsou dostatečně známé, a kdo byl Praze již mnohokrát, netouží po tom tísnit se spolu se stovkami zahraničních turistů na nádvoří Pražského hradu nebo znovu procházet Královskou cestu. Proto jsme oslovili několik přátel, kteří v Praze žijí, aktivně se účastní veřejného a kulturního života a mohou tedy návštěvníkům Prahy něco doporučit.

Tip první - kam za uměním?

Tak například do Centra současného umění DOX v Holešovicích. Centrum, jež si dalo za cíl a poslání prezentaci a diskuzi o zásadních společenských tématech, láká především mladší a mladé lidi. Vedle výstav současného českého i světového umění nabízí DOX i celou řadu doprovodných programů a akcí. V prosinci 2016 byla nad centrem otevřena unikátní architektonická intervence, inspirovaná elegantními tvary vzducholodí z počátku dvacátého století. 42 metrů dlouhá ocelovo-dřevěná konstrukce nazvaná Gulliver se stala místem pro setkávání současného umění a literatury. 

hotely v Praze

Unikátním projektem je také Cargo Gallery aneb Loď plná umění. Příběh vzniku galerie je romantický a má šťastný konec. Parta fotografů hledala v roce 2010 prostory vhodné k vybudování galerie spojené s hudebním klubem. Záměr nakonec vyústil v nápad koupit loď, a tak po dlouhých peripetiích se sháněním financí a následnou přestavbou lodi, spatřila světlo světa Loď plná umění, která pojme 200 osob v kinosále, 400 osob v koncertním sále, 60 osob v kavárně a 200 osob na sluneční terase. Na lodi, která pluje na řece Labi a na Vltavě, probíhají koncerty, divadelní představení, workshopy, parties, ale můžete si jen tak posedět v kavárně a dopřát si odpočinek s pohledem na řeku.

hotely v Praze

Mimochodem Cargo zdaleka není jedinou „atrakcí“ spojenou s řekou Vltavou. Za návštěvu určitě stojí také Loď Tajemství bratří Formanů, která kotví na Rašínově nábřeží, nebo Avoid Floating Gallery s originální barem a podpalubí a pestrým programem na palubě. Náplavka je místem, kde to v posledních letech opravdu žije.

Tip druhý – koupání a saunování

Léto už je sice za námi a s ním i jeho teplé dny, za zmínku pro příští letní i nadcházející zimní sezónu určitě stojí Biotop v Radotíně. Koupací jezero, ve kterém se udržuje čistá voda bez chemie, za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. V zimě mohou návštěvníci radotínského Biotopu navštívit finskou saunu Kijukiju. Okouzlí je velkorysé prosklení sauny a výhled na jezero, radotínský kostelík i Cukrák.

hotely v Praze

Tip třetí – dobré jídlo

Žádný výlet se neobejde bez gastronomického zážitku a je vcelku jedno, jestli to bude v bufé na rohu nebo v Michelinské restauraci. My pro vás máme dva tak trochu různorodé tipy. Na legendární burger zajděte do radotínské Beach Areny, na příklad po koupání nebo po sauně. A pokud budete poblíž SAPY v Praze 4, stavte se na nudle s hovězím masem Bún bò Nam Bô nebo polévku Pho Bo Tai. Možná budete sami překvapeni, jak to dnes v Sapě vypadá.

Tip čtvrtý – večer u deskových her

Večery mimo domov lze trávit různě, málokdo ovšem zůstává na hotelovém pokoji a spíše vyráží na procházku nebo někam za kulturou. Pokud jste si naplánovali procházku Prahou a venku lije jako z konve, vezměte s sebou přátele a zkuste Board Game Café Bohemia ve Vršovicích, kde si kromě kávy a dalších nápojů můžete zahrát jednu nebo více deskových her z celkového počtu více než 500 her. A hrát můžete, dokud vás to bude bavit, nebo dokud nepřestane pršet.

Tip pátý – ubytování řešte s předstihem

Ubytování je většinou to první, na co byste měli před odjezdem na výlet do Prahy myslet. Není dobré nechávat rezervaci hotelu nebo penzionu na poslední chvíli, nebo dokonce hledat hotel až v Praze. Zejména během turistické sezóny jsou ty nejlepší hotely obsazené, resp. jsou obsazené ty, kde je ideální poměr cena-kvalita. Rozmyslete si také, v jaké části Prahy je pro vás vzhledem k programu nejvýhodnější bydlet. I v centru metropole najdete pěkné a levné ubytování. Chybu určitě neuděláte, pokud se podíváte na některý z vyhledávačů hotelů – např. Hotel.cz, Hotely.cz, apod., podíváte se na fotogalerii i recenze a hodnocení dalších hostů, ať víte, co můžete očekávat.

Foto: Galerie DOX, Cargo Gallery, Biotop Radotín

- PR článek -

Další památky a zajímavosti v Praze

Jeruzalémská synagogaJosefovKlausová synagogaKostel Panny Marie VítěznéKostel sv. MikulášeLoretaMaiselova synagogaMalostranské mostecké věžeOlšanské hřbitovyPalác KinskýchPetřínská rozhlednaPrašná bránaStaronová synagogaStaroměstská mostecká v잊panělská synagogaVyšehradZlatá uličkaŽidovské hřbitovy

Článek byl zobrazen 7 342 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA