Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolní Poustevna

Město Dolní Poustevna leží v západní části Šluknovského výběžku v nejsevernějším koutě České republiky a přísluší okresu Děčín v Ústeckém kraji. Sestává se z částí Dolní Poustevna, Horní Poustevna, Karlín, Markéta a Nová Víska. Celkově zaujímá plochu 1 107 ha.

Část Dolní Poustevna se rozkládá nad soutokem Vilémovského a Lučního potoka, v těsném sousedství se saským okresním městem Sebnitz, s nimž je spojena hraničním přechodem pro osobní automobily, který byl otevřen v roce 1991. Ročně projede asi 800 000 automobilů!

Po otevření hraničního přechodu nastal všeobecný růst obce, který vyvrcholil opětovným povýšením Dolní Poustevny na město 4. 6. 1998 (po 80. letech). Na tuto počest se každoročně pořádají Městské slavnosti.

Dnes v Dolní Poustevně žije téměř 2 000 obyvatel a sídlí zde velké firmy: Izopol - výroba pěnového polystyrénu a OK-form - výroba hliníkových forem.

Ve městě probíhá plynofikace a připravuje se studie Turistického centra Šluknovského výběžku. Město Dolní Poustevna je od 2. 6. 2001 součástí Tolštejnského panství.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.dolnipoustevna.cz , na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA