Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lukov

Historie
Původně kraj ryze český byl osídlený mocným kmenem Lemuzů. Roku 1495 koupil Bílinu Leopold Lobkowicz. S rodem Lobkowiczů je spojen i život obcí Lukov a Štěpánov. Po třicetileté válce začíná poněmčování Bílinska. V obcích žilo německé obyvatelstvo, zřídka kdy s jednou či dvěmi českými rodinami.

Bílinsko je jedním z význačných krajů České země. Bílinsko a jeho okolí bývalo nazýváno "Boží dlaní"  či "Českou zahradou". Uprostřed Českého středohoří kvete, roste a zraje tisíce ovocných stromů. To dokládá i název obce Štěpánov, což je v Radovesické kronice vysvětleno jako "štěp" - ovocný sad, a "panovatis" - panenský.

Památky
Nejsou zde význačné kulturní památky kromě Hradišťan - keltské hradiště.

Cíle do budoucna:
Zachovat charakter obcí a krajiny, zajistit život na venkově na co nejvyšší úrovni, vybudovat sportoviště, posílit rozvoj turistiky a cestovního ruchu, obnovit veřejná prostranství a budovy dle územního plánu.

V obci je založeno honební společenstvo, myslivecké sdružení občanů převážně Ľukova a Štěpánova, střelecké družstvo "Rozmetadlo Štěpánov".

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obeclukov.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA