Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Provaznické muzeum v Deštné

Dlouholetá tradice provaznictví v Deštné se datuje od 70. let 18. století, kdy přišel do městečka rod Kliků. Poslední provazník z tohoto rodu Karel Klik zřídil v bývalé dílně svého domu provaznické muzeum, jediné tohoto typu v Čechách. Provaznická výroba v Deštné pokračuje ve výrobním družstvu Delana.

celý článek

 

Schwarzenberská hrobka v Domaníně

Schwarzenberská hrobka je hrobkou rodu Schwarzenbergů v Domaníně v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se poblíž Třeboně v parku jihovýchodně od rybníka Svět. Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je uloženo 26 rakví.

celý článek

 

Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci

Státní hrad a zámek Komplex budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci je po Pražském hradu a dále zámku v Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším památkovým objektem v České republice. Rozkládá se na více jak 3 ha, má 320 místností. V interiérech je uloženo na 10000 uměleckých předmětů.

celý článek

 

Bývalý jezuitský seminář s kaplí sv. Víta v Jindřichově Hradci

Muzeum bylo založeno v r.1882, od r.1927 sídlí v budově bývalého jezuitského semináře. Jsou zde představovány významné archeologické nálezy, velmi vzácná kolekce gotických plastik, doklady cechovní a řemeslné výroby, sbírka obrazů a nábytku.

celý článek

 

Jezuitská kolej s kostelem sv. Maří Magdaleny v Jindřichově Hradci

Kostel je připomínán již ve 13.století. V r.1615 vyhořel, obnoven byl raně barokně v letech 1628-1632. V r.1778 byl odsvěcen a spolu s kolejí začal v r. 1779 sloužit armádě.

celý článek

 

Minoritský klášter a kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

Jedná se o původní raně gotický dvoulodní kostel, gotickou kapli sv.Mikuláše, bývalý klášter s kaplemi (Soukenickou a barokní špitální Nanebevzetí P.Marie) a bývalý špitál.

celý článek

 

Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci

Jedná se o významný gotický chrám z 2.pol.14.století, který je dominantou celého města. Orientované, zděné, pseudosíňové trojlodí s dlouhým chorem, pětiboce uzavřeným.Na severní straně je čtyřboká hranolová věž se zvonovitou střechou a přístavky, sakristie a Špulířská kaple z let 1489-1506.

celý článek

 

Františkánský klášter s kostelem sv. Kateřiny v Jindřichově Hradci

Jedná se o raně barokní architekturu, vytvářející spolu s přilehlým kostelem a domem čp.123/II (Klášteříčkem) urbanisticky zajímavý a v historii města důležitý celek.

celý článek

 

Hřbitovní kostel sv. Václava v Jindřichově Hradci

Původně gotický kostelík na předměstí, jižně od centra, je připomínám poprvé v roce 1399. V roce 1457 byli do kostela uvedeni františkáni, po jejich následném odchodu nebyl kostel plně využíván a udržován. Kostel byl v roce 1606 obnoven jezuity. V roce 1618 byl však kostel vypleněn a vypálen Dampiérovými vojáky ...

celý článek

 

Hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichově Hradci

Na hřbitově vysvěceném r.1584 byl vystavěn hradeckými utrakvisty v letech 1590-1594 goticko-renesanční jednolodní kostel, který byl nově zaklenut v polovině 18.století. Zajímavá je tzv.Pirchanská kaple z r.1597, na jižní straně kostela. Hřbitov byl zrušen v r.1961 a přeměněn v park.

celý článek

 

Kostel sv. Jakuba s Černínskou hrobkou v Jindřichově Hradci

Připomíná se r.1518, kdy u něho byla zřízena křížová cesta o jedenácti zastaveních,které byly v minulém století rozšířeny o další tři. V r.1793 byl odsvěcen, ve 40.letech 19.století sloužil za prachárnu. Dnešní pseudogotická podoba kostela (postaveného Bedřichem Stachem) je z let 1859-60.

celý článek

 

Zbytky hradebního pásu v Jindřichově Hradci

Původní městské opevnění navazovalo na opevnění hradu a využívalo k obraně města i toku Nežárky a dvou rybníků malého i velkého Vajgaru. Nejúplněji je zachována část na severovýchodě města mezi náměstím T.G.Masaryka a velkým Vajgarem, kde dosud stojí parkánová hradba s baštami , příkop a částečně i zeď hlavní.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA