Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Hotel Emilka, Desná - příjemné ubytování v Jizerských horách

Hotel Emilka, Desná - příjemné ubytování v Jizerských horách

V malebné krajině Jizerských hor, uprostřed krásné a nedotčené přírody, leží ve výšce 796 metrů nad mořem Hotel Emilka. Svým hostům nabízí příjemné a kvalitní ubytování v turisticky atraktivní lokalitě. Pobyt zde potěší mladé i starší, rodiny s dětmi i domácími mazlíčky. Na své si zde přijdou lidé toužící po relaxaci a odpočinku, ale i aktivní sportovci.

celý článek

 

Wellness hotel Vyhlídka - romantické ubytování nad Náchodem

Wellness hotel Vyhlídka - romantické ubytování nad Náchodem

Ve východních Čechách, v překrásném prostředí nad městem Náchod, se nachází Wellness hotel Vyhlídka. Tento romantický wellness hotel s rodinnou atmosférou a nezapomenutelným výhledem do širokého okolí vybízí k odpočinku a relaxaci. Právem lze u něj použít rčení “Kdo nebyl na Vyhlídce, neviděl Náchod".

celý článek

 

České chaty a chalupy k pronájmu

České chaty a chalupy k pronájmu

Někdo si pod pojmem dovolená vybaví objevování nových zemí a kultur. Přiznejme si ale, že mnohdy neznáme ani vlastní zemi, která je přitom opravdu nádherná. Pokud tedy řešíte, kam v zimě na lyže nebo v létě k vodě, zůstaňte doma! Dovolená v Česku vyjde levněji a kvalita služeb je již ve většině případů srovnatelná se zahraničím.

celý článek

 

Na sáňkařské dráze se vrátíte do dětství

Na sáňkařské dráze se vrátíte do dětství

Snad všichni jsme jako děti milovali sáňkování. Vždy jsme netrpělivě čekali, až napadne první sníh, abychom se mohli vydat na nejbližší kopec. Touhu vyřádit se na sněhu mají někteří i v dospělosti a právě pro ně, ale samozřejmě i pro jejich děti, jsou jako stvořené sáňkařské dráhy, kterých však v České republice prozatím najdeme jen několik.

celý článek

 

Malá Prašivá - chata s rozhlednou a dřevěný kostel

Malá Prašivá - chata s rozhlednou a dřevěný kostel

V severovýchodní části Moravskoslezských Beskyd se do výšky 707 metrů nad mořem zvedá vrchol s názvem Malá Prašivá. Přestože se jedná o spíše nenápadný kopec, výlet na Prašivou se určitě vyplatí. Na vrcholu se nachází Chata Prašivá s rozhlednou a nádherný dřevěný kostel svatého Antonína Paduánského ze 17. století.

celý článek

 

Zámek Uherčice je učebnice slohů

Zámek Uherčice je učebnice slohů

Koncepce uherčického zámku zahrnující šlechtické obydlí s reprezentačními prostory, hospodářskými budovami a okrasnou zahradou představuje významný krajinotvorný soubor jižní Moravy. Zámecký areál vznikl na místě dřívější gotické tvrze pocházející ze sklonku 15. století. Přibližně v polovině 16. století proběhla přestavba původní tvrze na renesanční zámek.

celý článek

 

Kokořín – prokletý hrad

Kokořín – prokletý hrad

Několik kilometrů na severovýchod od Mělníka se na pískovcovém vrchu nad Kokořínským dolem vypíná hrad Kokořín. Leží v chráněné krajinné oblasti, pro kterou jsou typická kaňonovitá údolí, četná skalní města, hojnost lesů i původní hrázděná architektura.

celý článek

 

Králický sněžník – v létě unikátní příroda, v zimě skvělé lyžování

Králický sněžník – v létě unikátní příroda, v zimě skvělé lyžování

V Olomouckém kraji, zhruba třicet kilometrů severně od města Šumperk, se rozkládá krajina, která ve vás zanechá jedině kladný dojem. Zamilujete si ji pro letní faunu, ale ani její zimní kabát vás nenechá chladnými.

celý článek

 

Haná - zájezdy na střední Moravu

Haná - zájezdy na střední Moravu

Plánujete dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků? Chcete ochutnat gastronomické pochoutky? Potom si vyberte sedmidenní zájezd od CK Rotera do oblasti Hané s ubytováním v hotelu Střelnice v Lošticích, kde je zabezpečeno stravování formou polopenze a odkud budete každý den podnikat výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

celý článek

 

Za medvědem na Smrk

Za medvědem na Smrk

Jedním z dominantních masívů hlavního hřebene Moravskoslezských Beskyd je Smrk, někdy nazývaný též Velký Smrk, dosahující nadmořské výšky 1276 metrů. Po Lysé hoře je druhým nejvyšším vrcholem tohoto pohoří a je dobře přístupný po značených stezkách. Smrk se svým rozložitým tvarem je v každém ročním období skutečnou výzvou pro všechny nadšené turisty.

celý článek

 

Stromové slavnosti – zábava a ekologie v jednom

Stromové slavnosti – zábava a ekologie v jednom

Milovníci přírody, ale nejenom oni si o víkendu přišli ve Zlíně na své. Sázení stromků, stromolezení a mnoho atrakcí, to byly Stromové slavnosti v parku Svobody nedaleko zámku v centru Zlína.

celý článek

 

Milotice - den otevřených vinných sklepů v areálu Šidleny

Milotice - den otevřených vinných sklepů v areálu Šidleny

Jihomoravské Milotice ležící v oblasti kyjovského Dolňácka, v kraji vína, krojů a folklóru, jsou obcí, v níž se stále zachovává tradice hodů i proslulé košty vín. Letos se Den otevřených vinných sklepů koná v přírodním areálu Šidleny. Na tuto akci jsou všichni milovníci vína srdečně zváni! Máte jedinečnou možnost ochutnat první letošní víno.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA