Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Tvrz Pasovary

Tvrz Pasovary se nachází 9 km jihozápadním směrem od města Český Krumlov. Název tvrze a přilehlé vsi pochází z německého slova "Passauer" - Pasovan, člověk přišlý z Pasova. Původní název vsi zněl Passauerlag a byl postupně počeštěn.

celý článek

 

Hrad Velešín

Velešínský hrad patřil k nejstarším feudálním sídlům v jižních Čechách. Byl vybudován již na konci první třetiny 13. století jako královský hrad. Od Přemysla Otakara II. získal hrad Čéč z Budějovic, pak jej vlastnili páni z Michalovic a nakonec Rožmberkové.

celý článek

 

Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zlaté Koruně

Gotická stavba započatá koncem 13. století. Kostel je třílodní a nemá věž. Krásné gotické kamenické práce v celém objektu, zejména v okenních kružbách. Vnitřní zařízení většinou barokní.

celý článek

 

Lipno golf club

Nachází se u Lipenské přehrady, v nádherné krajinné atmosféře s možností veškerého přírodního a sportovního vyžití. Je zahrnuto do plánovaného komplexu rozvoje obce Lipno nad Vltavou v osadě Slupečná. Golfové hřiště a jeho realizace plně využívá přírodního rázu kopcovité krajiny s výhledem na jezero.

celý článek

 

Tenis – Centrum Český Krumlov

Moderní tenisový komplex postavený v roce 1999 a zcela dokončený v roce 2000. Rezervační systém on-line.

celý článek

 

Plavecký bazén Český Krumlov

Českokrumlovský plavecký bazén je zařízení, ve kterém můžete využít kromě 25 m velkého bazénu i dětský bazén, páru, masáže, rehabilitační ošetření, perličkové koupele, elektroléčbu, kondiční cvičení, výuku plavání.

celý článek

 

Zimní stadion Český Krumlov

Zastřešená ledová plocha s umělým osvětlením, splňuje všechny parametry dle pravidel ledního hokeje. V roce 2004 proběhla rekonstrukce chladícího systému a základní desky ledové plochy.

celý článek

 

Centrum čtyřkolek

Pokud máte zájem pronajmout si a vyzkoušet čtyřkolku na naší terenní trati nebo si chcete čtyřkolku zakoupit, jste na správné adrese. Nabízíme zapůjčení čtyřkolek, prodej čtyřkolek Access,výlety na čtyřkolkách, firemní akce na čtyřkolkách a pořádání závodů na naší trati.

celý článek

 

Kroměříž - Hanácké Atény

Kroměříž - Hanácké Atény

Mezi památkami, zapsanými na listinu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, je také komplex zahrad a zámku v Kroměříži. „Hanácké Atény“, jak se také někdy Kroměříži říká, byly založeny roku 1260 olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburku na místě trhové vsi. Olomoučtí biskupové poté z Kroměříže udělali své reprezentativní letní sídlo a přemístili sem část správy diecéze, čímž městu zajistili další rozvoj.

celý článek

 

V České republice bude otevřen největší aquapark ve střední Evropě

V České republice bude otevřen největší aquapark ve střední Evropě

Na šestém kilometru dálnice D1 v Praze Čestlicích bude na jaře tohoto roku otevřen největší aquapark ve střední Evropě, který buduje česká finanční skupina SPGroup. Tato skutečnost radikálně rozšíří možnosti trávení volného času a uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.

celý článek

 

Hrad Holštejn

Hrad byl vybudován kolem roku 1270 Hartmanem z Jedovnic. Ten se po dokončení hradu začal podepisovat "Hartman z Holštejna" a přesunul centrum svého panství z Jedovnic na Holštejn. Po jeho smrti přešel hrad do rukou Čeňka z Lipé a ten ho v roce 1349 prodal Vokovi I. z Holštejna.

celý článek

 

Kostel sv. Vavřince na náměstí v Olešnici

V místě současného kostela stával kostel již před staletími. Vystavěli jej potomci kolonistů (osídlenců), kteří byli původně z Německa. Proto se také náměstí říkalo Německá Olešnice na rozdíl od Moravské Olešnice, která ležela na pravém břehu Olešnického potoka.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA