Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Tvrz Pasovary

Tvrz Pasovary se nachází 9 km jihozápadním směrem od města Český Krumlov. Název tvrze a přilehlé vsi pochází z německého slova "Passauer" - Pasovan, člověk přišlý z Pasova. Původní název vsi zněl Passauerlag a byl postupně počeštěn.

celý článek

 

Hrad Velešín

Velešínský hrad patřil k nejstarším feudálním sídlům v jižních Čechách. Byl vybudován již na konci první třetiny 13. století jako královský hrad. Od Přemysla Otakara II. získal hrad Čéč z Budějovic, pak jej vlastnili páni z Michalovic a nakonec Rožmberkové.

celý článek

 

Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zlaté Koruně

Gotická stavba započatá koncem 13. století. Kostel je třílodní a nemá věž. Krásné gotické kamenické práce v celém objektu, zejména v okenních kružbách. Vnitřní zařízení většinou barokní.

celý článek

 

Lipno golf club

Nachází se u Lipenské přehrady, v nádherné krajinné atmosféře s možností veškerého přírodního a sportovního vyžití. Je zahrnuto do plánovaného komplexu rozvoje obce Lipno nad Vltavou v osadě Slupečná. Golfové hřiště a jeho realizace plně využívá přírodního rázu kopcovité krajiny s výhledem na jezero.

celý článek

 

Tenis – Centrum Český Krumlov

Moderní tenisový komplex postavený v roce 1999 a zcela dokončený v roce 2000. Rezervační systém on-line.

celý článek

 

Plavecký bazén Český Krumlov

Českokrumlovský plavecký bazén je zařízení, ve kterém můžete využít kromě 25 m velkého bazénu i dětský bazén, páru, masáže, rehabilitační ošetření, perličkové koupele, elektroléčbu, kondiční cvičení, výuku plavání.

celý článek

 

Zimní stadion Český Krumlov

Zastřešená ledová plocha s umělým osvětlením, splňuje všechny parametry dle pravidel ledního hokeje. V roce 2004 proběhla rekonstrukce chladícího systému a základní desky ledové plochy.

celý článek

 

Centrum čtyřkolek

Pokud máte zájem pronajmout si a vyzkoušet čtyřkolku na naší terenní trati nebo si chcete čtyřkolku zakoupit, jste na správné adrese. Nabízíme zapůjčení čtyřkolek, prodej čtyřkolek Access,výlety na čtyřkolkách, firemní akce na čtyřkolkách a pořádání závodů na naší trati.

celý článek

 

Kroměříž - Hanácké Atény

Kroměříž - Hanácké Atény

Mezi památkami, zapsanými na listinu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, je také komplex zahrad a zámku v Kroměříži. „Hanácké Atény“, jak se také někdy Kroměříži říká, byly založeny roku 1260 olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburku na místě trhové vsi. Olomoučtí biskupové poté z Kroměříže udělali své reprezentativní letní sídlo a přemístili sem část správy diecéze, čímž městu zajistili další rozvoj.

celý článek

 

V České republice bude otevřen největší aquapark ve střední Evropě

V České republice bude otevřen největší aquapark ve střední Evropě

Na šestém kilometru dálnice D1 v Praze Čestlicích bude na jaře tohoto roku otevřen největší aquapark ve střední Evropě, který buduje česká finanční skupina SPGroup. Tato skutečnost radikálně rozšíří možnosti trávení volného času a uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.

celý článek

 

Hrad Holštejn

Hrad byl vybudován kolem roku 1270 Hartmanem z Jedovnic. Ten se po dokončení hradu začal podepisovat "Hartman z Holštejna" a přesunul centrum svého panství z Jedovnic na Holštejn. Po jeho smrti přešel hrad do rukou Čeňka z Lipé a ten ho v roce 1349 prodal Vokovi I. z Holštejna.

celý článek

 

Kostel sv. Vavřince na náměstí v Olešnici

V místě současného kostela stával kostel již před staletími. Vystavěli jej potomci kolonistů (osídlenců), kteří byli původně z Německa. Proto se také náměstí říkalo Německá Olešnice na rozdíl od Moravské Olešnice, která ležela na pravém břehu Olešnického potoka.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA