Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Pracovní seminář na téma Turistické značení se konal v Zielenci

Pracovní seminář na téma Turistické značení se konal v Zielenci

Ve dnech 11.8.–12.8. se konal pracovní seminář na téma Turistické značení pro odborníky v cestovním ruchu ve VITAL & SPA resortu Szarotka, který je pokračováním z cyklu seminářů, které bude destinační společnost Orlické hory a Podorlicko pořádat společně s polským partnerem Zemí Kladskou, v rámci projektu přeshraniční spolupráce „Společná propagace Kladské země, Orlických hor a Podorlicka.

celý článek

 

Šumava - Lipno a okolí

Šumava - Lipno a okolí

Přehrada Lipno a její okolí je oblastí unikátního spojení krásné, divoké a nedotčené přírody s množstvím historických a technických památek. K dispozici je tady navíc široká nabídka sportovních a kulturních aktivit v létě i v zimě a velký výběr ubytovacích kapacit, restaurací a navazujících služeb.

celý článek

 

Šumava - Železná Ruda a okolí

Šumava - Železná Ruda a okolí

Oblast patří k největším střediskům turistiky a rekreace v západní části Šumavy. S CK Rotera pojeďte a pojďte v létě poznávat, obdivovat a objevovat krásy tohoto koutu nejen u nás, ale i v sousedním Bavorském národním parku.

celý článek

 

Milotice - přírodní zajímavosti v okolí

Milotice - přírodní zajímavosti v okolí

Milotice na Hodonínsku jsou známé především svým renesančním zámkem. I za obcí je ale k vidění řada zajímavostí, které ocení hlavně milovníci přírody.

celý článek

 

Zámek Vranov nad Dyjí je nazýván perlou Podyjí

Zámek Vranov nad Dyjí je nazýván perlou Podyjí

Státní zámek Vranov nad Dyjí je národní kulturní památkou, která si určitě zaslouží pozornost nejen příznivců historie. Patří totiž k velkolepým světským stavbám středoevropského baroka u nás. Památka je situovaná v západní části Národního parku Podyjí na jižní hranici českého státu přibližně 110 km od Vídně.

celý článek

 

Chalupa Pod Sviní horou - ubytování pod Králickým Sněžníkem

Chalupa Pod Sviní horou - ubytování pod Králickým Sněžníkem

Bohatá historie, stylové ubytování, symbióza přírody a umění a bezedná studnice neotřelých nápadů. To vše a mnohem více zaručuje Chalupě Pod Sviní horou výjimečné postavení mezi tuzemskými chalupami. Najdete ji v obci Malá Morava (místní část Vlaské) na úpatí národní přírodní rezervace Králický Sněžník uprostřed přírodních krás Jeseníků.

celý článek

 

Bečov nad Teplou ukrývá výjimečnou zlatnickou památku

Bečov nad Teplou ukrývá výjimečnou zlatnickou památku

Rozsáhlý komplex hradu a zámku je nejcennější historickou a uměleckou památkou Bečova nad Teplou. Před 25 lety byla na hradě Bečov nalezena jedna z nejvýznamnějších českých památek románského umění – relikviář sv. Maura a Národní památkový ústav vyhlásil rok 2010 rokem sv. Maura.

celý článek

 

Zámek Veltrusy je barokním skvostem české architektury

Zámek Veltrusy je barokním skvostem české architektury

Veltruský barokní zámek najdou návštěvníci jen pár kilometrů od Nelahozevsi a Kralup nad Vltavou. Nádherné kulisy zámku dotváří přírodně – krajinářský park, který patří mezi nejstarší v Evropě. Přestože se na Veltrusech silně podepsala ničivá povodeň z roku 2002 a od té doby je zámek v rekonstrukci, má toto letní sídlo svým návštěvníkům stále co nabídnout.

celý článek

 

Žleby jsou zámkem rytířských zbraní a brnění

Žleby jsou zámkem rytířských zbraní a brnění

O zámku ve Žlebech na Kutnohorsku by se s trochou nadsázky dalo říct, že je to zámek pohádkový. V minulosti už se totiž stal kulisou řady příběhů vyprávějících o boji dobra se zlem. Romantické komnaty a park žlebského sídla učarovaly filmovým tvůrcům natolik, že se tu už budila Šípková Růženka, hledala se Nejkrásnější hádanka a plnil se zde Královský slib.

celý článek

 

Středověký gotický hrad Sovinec je mohutně opevněná pevnost

Středověký gotický hrad Sovinec je mohutně opevněná pevnost

Hrad Sovinec vypínající se na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v okrese Bruntál. Původní hrad byl založen před rokem 1332 bratry Pavlem a Vokem z moravského rodu Hrutoviců, který nesl po roce 1348 název po hradu – páni ze Sovince.

celý článek

 

Český Krumlov - město Rožmberků

Český Krumlov - město Rožmberků

Asi jen málokdo u nás nikdy neslyšel o Českém Krumlově, jednom z významných historických měst České republiky. Když nyní pomineme pravěké a prehistorické osídlení, doložené mnoha archeologickými nálezy, první písemná zmínka o Krumlově (tehdy ovšem o „Chrumbenowe“) je v listině z roku 1253.

celý článek

 

Šaldoland - lyžování v Harrachově

Šaldoland - lyžování v Harrachově

Lyžujete? Běžkujete? Jezdíte na snowboardu? Patříte mezi milovníky českých hor? Pokud jste alespoň v jednom z případů odpověděli kladně, pak neváhejte a vyrazte do Skiareálu Šaldoland, který nabízí ideální podmínky pro všechny tyto zimní sporty.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA