Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Tisícileté lípy v Kotli

„Tisícileté“ lípy velkolisté jsou pravděpodobně nejmohutnějšími a nejproslulejšími stromy severních Čech. Jejich stáří se odhaduje na 300 – 400 let.

celý článek

 

Rozhledna Černá studnice

Hora Černá studnice je přirozenou přírodní dominantou Jablonce nad Nisou. Skála na jejím vrcholu byla upravena pro vyhlídku a v roce 1905 na 26 m vysokou rozhlednu, vystavěnou z žulových kvádrů až 3 tuny těžkých.

celý článek

 

Frýdštejn

Hrad Frýdštejn stával necelé tři kilometry od toku řeky Jizery severozápadně od Malé Skály a nad jeho zříceninami dodnes vyčnívá daleko viditelná okrouhlá věž. Byl to typický skalní hrad, jakých je v této části severních Čech několik.

celý článek

 

Přehrada Souš

Údolní přehrada Souš, ležící na říčce Černá Desná, byla postavena před první světovou válkou jako součást systému retenčních nádrží, majícího chránit oblast pod Jizerskými horami před povodněmi.

celý článek

 

Protržená přehrada na Bílé Desné

Údolní přehrada, známá jako Protržená, byla postavena před první světovou válkou jako součást systému retenčních nádrží V pondělí 18. září 1916 se protrhla...

celý článek

 

Karlštejn

Karlštejn

Říká se, že kdo nezná své kořeny a minulost, těžko v přítomnosti hledá jistotu a nemá na čem stavět. Každý národ má místo spjaté s jeho dějinami. Přichází tam jako k symbolu své minulosti a k památníku svých předků. Vrcholně gotický hrad Karlštejn založený v roce 1348 zaujímá mezi českými hrady toto zcela výjimečné postavení.

celý článek

 

Skalní hrad Sloup v Čechách

Skalní hrad Sloup je mohutným skalním blokem, který dal základ středověkému opevnění a později barokní poustevně.

celý článek

 

Lemberk

Zámek Lemberk vznikl přestavbou středověkého hradu, na němž žila svatořečená Zdislava z Lemberka – ochránkyně nemocných a trpících. Malebný, původně gotický, hrad Markvarticů, byl přestavěný na renesanční zámek a později barokně upravený.

celý článek

 

Karlův most

Karlův most

Genius loci Karlova mostu je opředen mnohými mýty, záhadami, ale také jasnými fakty. Jeho kamenná konstrukce v sobě po staletí nese tajemství starých časů a je předmětem mnoha bádání a také různých sporů.

celý článek

 

Komáří vížka

Na Komáří vížku vás dopraví lanovka, která je dlouhá téměř 2,5 kilometru, což z ní dělá nejdelší lanovou dráhu bez mezizastávky v ČR. Její horní stanice je v nadmořské výšce 808 metrů.

celý článek

 

Pravčická brána

Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu.

celý článek

 

Hřenské soutěsky řeky Kamenice

Hřenské soutěsky řeky Kamenice jsou jedním z nejkrásnějších a turisticky zároveň nejatraktivnějších míst Českého Švýcarska.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA