Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kunice

Obec Kunice se rozkládá na horním konci údolí, sevřeného mezi zalesněné kopce Záhoří a Nivy. Po její horní hraně probíhá silnice Drnovice – Lhota a pod ní v zeleni zahrad leží naše obec.

Obec leží na začátku Českomoravské vrchoviny v krásném kopcovitém terénu s dalekými výhledy. S kopce Záhoří je při pěkném počasí vidět na jižní straně Pálava, směrem k východu Babí Lom pak “Černohorské lesy“ za nimi vykukuje část Blanska, dále Drahanská vysočina s Boskovicemi jako na dlani. Při velmi pěkné viditelnosti na severu i Jeseníky.

Na severozápadním okraji obce se stýkají hranice tří přírodních parků – Halasovo Kunštátsko, Svratecká hornatina a Lysicko a celý katastr obce je v chráněném území. Intravilán obce je v nadmořské výšce 516 – 552 m, nejvyšší bod katastru je v lesním komplexu Štědrunka 658 m n.m. a nejnižší v údolí potoka Úmoří 430 m n.m. Poblíž, v lesním komplexu mezi Kunicemi, Bedřichovem a Černovicemi je rozvodí řek Svitavy a Svratky.

Katastr obce je asi z 40 % zalesněn a z lesů je do obecního vodovodu jímána pitná voda v kvalitě pro kojence. Klimaticky je obec charakterizována mírným suchým létem, jaro a podzim jsou normálně dlouhé mírné až mírně chladné, zima mírně chladná s normálním až krátkým trváním sněhové pokrývky. V některých létech dochází proti normálu ke značným odchylkám.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA