Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mlýnská kolonáda

Karlovy Vary jsou známé jako město kolonád. Hlavním účelem těchto staveb je poskytnout lázeňským pacientů pohodlí při užívání naordinovaných léčivých pramenů.

Všechny kolonády leží nedaleko od sebe. Půjdete-li směrem od hotelu Thermal proti proudu řeky Teplé, přijdete jako k první k Sadové kolonádě, která se nachází ve Dvořákových sadech. O několik kroků dále byla v letech 1871 - 1881 postavena největší lázeňská stavba tohoto města, Mlýnská kolonáda.

Mezi 124-mi sloupy vytéká pět pramenů. Šestý vývěr je umístěn na prostranství před kolonádou, naproti orchestřišti.

Stěny kolonády jsou vyzdobeny alegorickými reliéfy. Ze střechy shlíží 12 soch, z nichž každá představuje jeden měsíc v roce. Mezi sloupy dále najdete orchestřiště, pomník věnovaný autorovi stavby, Josefu Zítkovi nebo desku s „Ódou na Vřídlo“ od Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic..

Kolonáda je přístupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Jestli máte nutkání ochutnat některé prameny, můžete si v blízkých stáncích koupit originální karlovarský pohárek. Pokud si po požití minerální vody budete muset odskočit, jsou přímo na kolonádě veřejné záchodky. Své sídlo tu má i Infocentrum, které najdete za Mlýnským pramenem.

Když budete pokračovat proti proudu řeky, dojedete k Tržní, Zámecké a Vřídelní kolonádě. Všechny stojí jen pár metrů od sebe. Po cestě minete mnoho obchodů s luxusním zbožím a suvenýry.

Článek byl zobrazen 702 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA