Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Svatý Linhart + Doubská hora

Rozhledna byla postavena v roce 1905. Nějakou dobu chátrala (jak je tomu v Čechách zvykem) a v roce 1995 byla prodána. Nový majitel budovu zrekonstruoval a zřídil v ní hotel Aberg. Vyhlídka ve věži slouží jako hotelové apartmá, kochat krajinou (poplatek 40 Kč) se tedy můžete jen v tom případě, že není obsazené.

K rozhledně se nejlépe dostanete autem směrem na Plzeň a Březovou. Z hlavní sjedete asi 400 m za viaduktem k výletní restauraci Svatý Linhart. Tam zanechte auto a dojděte si asi 1200 metrů po Tuhnické stezce.

Můžete využít také vlak (vlaková stanice Karlovy Vary - Březová, dále pěšky Sovovou stezku k Svatému Linhartu a dále po Tuhnické stezce.

Další možnost je dojet MHD bus č. 6 na zastávku Svatošská. Ze zastávky se vraťte asi 130 m a zahněte vpravo do ulice K Linhartu, dojděte na její konec, kde se napojíte na Doubskou stezku, ze které potom odbočíte na stezku Tuhnickou. Od restaurace Svatý Linhart je cesta stejná jako v předchozích případech.

Článek byl zobrazen 769 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA