Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vřídlo v Kalových Varech

Přibližně na půli cesty mezi hotelem Thermal a Grandhotelem Pupp, v srdci lázeňské zóny, najdete největší a nejteplejší karlovarskou termu. Vyvěrá na povrch v obdivuhodné síle. Vřídlo je schopné vytrysknout do výšky 12 m. Za minutu tak z podzemí dostane 2000 l horké vody a 5000 l oxidu uhličitého.

Vřídelní voda je jediná, která se v dnešní době užívá v lázeňství jak ke koupelím, tak i k pitné kúře. Lázeňská sanatoria jsou jí zásobována přímo z podzemí Vřídelní kolonády.

Jak Vás jistě napadne, Vřídelní kolonáda je místem, kde Vřídlo vyvěrá na povrch. Budova pochází z let 1971 - 1975 a je již několikátou stavbou obklopující tento jedinečný pramen.

Podzemí Vřídla
V promenádní hale, otevřené denně od 6 do 19 hodin, najdete kromě vřídelní fontány, ještě dalších 5 vývodů pramene. Z těch si můžete nabrat vřídelní vodu do pohárku buď v její přirozené teplotě (72°C), nebo ochlazenou.

Dále se v prostorách Vřídelní kolonády nachází několik stánků se suvenýry, bižuterií, sklem či porcelánem. Můžete si tu koupit Karlovarské oplatky, občerstvit se v restauraci, nebo si odskočit na WC.

V prvním patře kolonády si můžete projít galerii nebo koupit něco v butiku. V podzemí Vřídla by měla být v brzké době veřejnosti opět zpřístupněna exkursní trasa.

V okolí Vřídelní kolonády najdete mnoho prodejen suvenýrů, luxusních butiků, restaurací i hotelů a hotýlků. Nad ní stojí kostel sv. Máří Magdalény a naproti Zámecká a Tržní kolonáda.

Článek byl zobrazen 798 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA