Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová Ves

Obec Nová Ves se nachází v okrese Sokolov, kraj Karlovarský.

Historie
První zmínka o obci pochází z roku 1364, kdy patřila k Bečovskému panství. Nová Ves leží vlevo od silnice Mariánské Lázně – Karlovy Vary, 4 km severně od obce Mnichov.

Ve středověku se na území Nové Vsi těžilo zlato a stříbro. V okolí obce jsou významné minerální prameny s vysokým obsahem hořčíku. Z architektonických památek lze připomenout kostel Nejsvětější Trojice. Z důvodu neexistence průmyslové výroby je obec Nová Ves ideálním místem pro odpočinek a výlety do přírody s možností občerstvení.

Pamětihodnosti
• Kostel Nejsvětější Trojice na návsi

Části obce
• Nová Ves
• Louka

Pamětihodnosti Horního Slavkova

Jednolodní kostel sv. Jiří
S hranolovou, v patře osmibokou věží představuje pozdně gotickou stavbu z doby kolem roku 1520. Zachována žebrovaná síťová klenba, renesanční kruchta a křtitelnice, pozdně gotické sousoší Olivetské hory a 14 náhrobních epitafů ze 16. stol. Původně byl opevněn, o čemž svědčí zachované střílny. V 18. století byl barokizován.

U kostela stojí pozdně gotická zvonice z roku 1540, přestavěná v roce 1686. Naproti zachována pozdně gotická Boží muka se šroubovitým dříkem.

Sloup Nejsvětější Trojice
Na náměstí stojí sloup Nejsvětější Trojice z doby kolem roku 1700. Na severozápadním okraji města se nachází barokní špitální kostel sv. Anny z roku 1728, postavený na starších základech. Zachováno i několik měšťanských pozdně gotických a renesančních domů, např. č. p. 4 s portálem datovaným 1519, č. p. 6 s arkýřem a portálem, č. p. 214 z doby okolo roku 1500 nebo nejcennější památka ve městě, dům čp. 497 tzv. Pluhův dům z let 1510 - 1512. Zajímavý je i starý mlýn, tzv. Seidelhaus.

Na šibeničním vrchu je dodnes zachováno zděné kruhové popraviště ze 16. stol. se znakem města a letopočtem 1598, umístěným sem při romantické úpravě v 19. stol.

Zvláštní zmínku si bohužel zaslouží i sídliště s kompletní občanskou vybaveností vystavěné v padesátých letech ve stylu socialistického realismu, které představuje doklad komplexní výstavby hornického městského celku v uvedeném období.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.muhslavkov.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA