Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bezděkov nad Metují

V Kalaboně stojí původní roubené chalupy, a pod Bezděkovem - na Mýtě, se nachází v nedávné době rekonstruovaný hotel Na Mýtě a hned vedle Hospoda na Mýtě. Kousek nad hotelem nalezneme bývalý pískovcový lom.

Na území Bezděkova nad Metují se nachází i vlakové nádraží, které se ale jmenuje Police nad Metují. V centru obce se nachází Vojtěchovo pohostinství. Na území obce nalezneme 2 větší rybníky - jeden se nachází na Drahách, je u něj původní hasičská zbrojnice, která již svůj účel neplní a také lavička k posezení pro turisty, kteří kolem procházejí po Cestě Aloise Jiráska. Druhým rybníkem je Panský rybník ve střední části obce. Nedávno bylo odstraněno bahno a rákosí a vysazeny ryby. Nedaleko se nachází bývalý Panský Dvůr.

Historie
Obec byla založena přibližně 13. století. Zakladatelem byl člověk jménem Bezděk, po kterém je vesnice pojmenována. V roce 1406 se objevuje první písemná zmínka o obci. V letech 1724-29 byla provedena stavba kostela sv. Prokopa.

Památky
Barokní kostel sv. Prokopa byl postavený v letech 1724 - 1727 podle projektu K. I. Dientzenhofera. Fara byla postavena roku 1847. Zajímavostí jsou dvě studny, zvané „Haltýře“ či „Džbery“, z roku 1862. Historickou památkou je Bezděkovský dub, který má obvod kmene 420 cm, stáří asi 160 let, výška stromu 22 m.

Čerpáno z oficiálních stránek www.bezdekov.org , na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA