Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Litoboř

Obec Litoboř se nachází v okrese Náchod, kraj Královéhradecký. Obec Litoboř se nachází na silniční trase z Hořiček do Červeného Kostelce. Bezprostředně sousedí s obcemi Hořičky, Křižanov, Slatina nad Úpou a Světlá. Obec se rozkládá v kotlině podél Zlámaného potoka a stráních táhnoucích se od západu k jihovýchodu.

Historie
Historie obce sahá do 2. poloviny 12. století, kdy tuto část severovýchodních Čech získal do svých mocenských zájmů mocný rod z Kladska. K jeho představitelům patřil i Lutobor, jehož jméno se odráží v názvu obce. Historicky významnou samotou patřící k obci je Turyň. Je to bývalá tvrz pánů litobořských. Tvrz litobořská se poprvé připomíná v r. 1369 Ješkem (Janem) z Litoboře. V současné době se z tvrziště zachovaly jen slabě znatelné valy. Na místě zaniklé tvrze se nachází statek č. p. 1.

Pamětihodnosti
- Tvrz Litoboř

Dopravní spojení
Obcí prochází silnice III. třídy z Hořiček do Červené Hory a silnice III. třídy do obce Světlá autobusové spojení na linkách Česká Skalice – Hořičky – Červený Kostelec a Náchod – Červená Hora - Brzice.

Návštěvní cíle
Členitý terén s krásnou přírodou, řada architektonicky zajímavých stavení v obci - podhorské chalupy ve stráních, bývalé hospodářské usedlosti, jízdárna Litoboř (výuka jezdectví na koni, hipoterapie, programy pro děti)

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.mikroregionupa.cz, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA