Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Přibyslavice

Obec Přibyslavice leží v nadmořské výšce 497 m, první písemná zmínka je z roku 1175. Název obce je odvozen od osobního jména Přibyslav. V Přibyslavicích je 133 čísel popisných, z nichž některé jsou využívány k rekreaci. V současnosti mají Přibyslavice 380 trvale přihlášených obyvatel.

V údolí Přibyslavického potoka se rozkládá chatová oblast. Od roku 1960 patří k obci Přibyslavice tři kilometry vzdálený Radoškov ležící v nadmořské výšce 453 m, s první písemnou zmínkou z roku 1255. Radoškov má 59 čísel popisných a v současné době zde žije 62 obyvatel. Z toho je zřejmé, že Radoškov je využíván převážně k rekreaci.

Současně s Radoškovem byly k obci přiřazeny samoty Rýglovský Mlýn, Spálený Mlýn, Borkovcova pila. Do k.ú. Přibyslavice patří motorest 9 křížů a čerpací stanice Benzina na dálnici D1 směr Praha. Polovina katastru leží v Přírodním parku Údolí Bílého potoka. Přibyslavice mají výhodné autobusové spojení do Brna a Velké Bíteše. Integrovaný dopravní systém zajišťuje dostatečné autobusové spojení do části Radoškov.

V Přibyslavicích je vybudovaný obecní vodovod a plynovod a z velké části jsou opraveny místní komunikace.

Čerpáno z oficiálních stránek regionu obce http://www.nasemorava.cz/obcedetail.asp?id=632, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA