Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malšín

Obec Malšín se nachází v okrese Český Krumlov, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 130 obyvatel.

Vývoj názvu obce
1339 - Malschin
1360 - Malsin
1385 - Malssin
1458 - Malsching

Historie obce
První písemná zmínka je z roku 1339. Farní kostel svaté Markéty je v listinách uváděn roku 1384. Patronátní právo nad farou a kostelem bylo na podkladě listiny z roku 1677 hrabětem Buquoyem přenecháno klášteru vyšebrodskému. Kaplan v Malšíně zřízen v roce 1773.

Památkové objekty
Kostel Srdce Ježíšova (původně svaté Markéty) - původně raně gotický z konce 13. století, přestavěn roku 1593, zbarokizován koncem 17. století, upraven ve 2. polovině 19. století.

Příroda
Obec Malšín leží mimo hlavní turistické trasy. Předností obce je nenarušené přírodní bohatství a možnosti pěší turistiky. Nejvyšším bodem obce je Malšínský kámen. V sezóně okolní lesy poskytují možnosti houbaření, sběr borůvek, malin a ostružin. Lesy v okolí, blízkost toku řeky Vltavy a také národní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč s unikátním žulovým masivem a zbytky přirozeného a suťového lesa jsou kulisou této malé obce.

Pověsti a legendy

Běleň u Malšína
Ještě dnes si lidé ukazují místo ve skále, kde bydlel čert, který nejraději ze všeho obtěžoval v místním mlýně. Mlynář s mládkem si na pekelníka počíhali a zavřeli ho do dutiny vydlabané v dřevěném špalku. Když čert pochopil, že ho chtějí i s jeho dřevěným vězením rozříznout na pile, sebral všechny síly a vyrazil ze špalku ven. Z pomsty posadil na střechu mlýna červeného kohouta, ale pak zmizel a navždy nechal celý kraj na pokoji.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ckrumlov.cz/cz1250/region/obce/i_malsin.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA