Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Věžovatá Pláně

Obec Věžovatá Pláně se nachází v okrese Český Krumlov, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 121 obyvatel. Obec se nachází na svazích horského hřbetu oddělujícího údolí Vltavy a Malše. Z obce a okolí je velmi dobrý výhled zejména východním směrem.

Části obce: Věžovatá Pláně a Dolní Pláně.
Rozloha obce: 494 ha
Nadmořská výška: 695 m nad mořem

Historie
První zmínka v historických pramenech je z roku 1366, o osadě Dolní Pláně dokonce z roku 1358. Původně patřila Věžovatá Pláně k panství pánů z Pořešína. V patnáctém století přešla do majetku Drochovců z Omlenic, později pak k panství krumlovskému. V roce 1785 byla v místě zřízena fara a postaven kostelík. Zákonná nařízení té doby stanovila, že při každé faře musí být zřízena triviální škola, proto byla také založena ve Věžovaté Pláni, a to roku 1788. Patronát nad farou i školou měl vyšebrodský klášter. Původní kostelík byl dřevěný. Roku 1800 byl položen základní kámen dnešního zděného kostela.

Příroda
Obec leží na úpatí vrchoviny Poluška (lidově zvané Kuklíky).

Pamětihodnost
Kostel svaté Anny

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ckrumlov.cz/cz1250/region/obce/i_vezpla.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA