Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vilice

Obec Vilice se nachází na severovýchodních hranicích Jihočeského kraje, asi 25 km od města Tábor. K celku obce patří samotná obec Vilice, osada Zátiší, osada Hrnčíře a Kříženec. Obec patří do Mikroregionu Venkov, který sdružuje 22 obcí, v jejichž správním území žije 9 900 obyvatel.

Na západ od Vilic se nachází Husí hora (531 m n. m.). Mezi Husí horou a Vilicemi je soustava tří rybníků, Velký Vilický rybník, Vilecký rybník a rybník Biřička, přezdívaných Prvák, Druhák a Třeťák. Z nich vytéká Vilický potok, který se pak vlévá do Blanice. Na jihovýchodě nad vesnicí ční kopec Hůrka (686 m n.m.). Vilicemi vede silnice z Mladé Vožice do Načeradce.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1377.

Památky

V  blízkosti  obce se nachází Hrad Šelmberk s krásným okolím, který láká k návštěvě, přímo v katastru obce působí několik spolků, které umí zahnat nudu, a když ani to nepomůže, je zde krásná příroda pobízející k odpočinku a snad i meditacím nad dnešním, někdy až přehnaně zrychleným, životem.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.vilice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA