Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nekmíř

Obec Nekmíř rozkládá se v mírné pahorkatině při okresní silnici z Touškova do Manětína a při okresní silnici z Nekmíře do Hubenova 17 km SZ od Plzně. Obcí protéka skrovný potok nekmířský. Celková výměra katastrální je 761 ha. Počet domů 77.

Obec přísluší k okresní politické správě v Plzni, berní správě a bernímu úřadu v Plzni, poštovnímu a telegrafnímu úřadu ve Všerubech, okres. soudu v Plzni, farnímu úřadu ve Všerubech.

Na základě sčítání obyvatelstva z 16. února 1921 napočteno veškerého obyvatelstva 545 osob.

Průmysl v obci je zastoupen jedním pivovarem, jedním lihovarem, které patří majiteli zdejšího velkostatku JUDr. Wopršálkovi, a jednou hrnčírnou, patřící Vilému Krinerovi. Vedle toho je v obci jeden obecní kovář, jeden kolář, 3 obuvníci, 1 řezník a dva obchody.

Půda zdejší chová dosti velká ložiska černého uhlí, které ale nemůže býti náležitě využitkováno, poněvadž vzdálenost železniční trati je přílišná a dolování by se nevyplácelo.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.nekmir.cz/history.htm, na kterých naleznete další informace o obci.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA