Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Úněšov

Obec Úněšov se nalézá v západočeském regionu, asi 25 km severozápadně od krajského města Plzeň, rozkládající se na ploše 38,66 km2 v nadmořské výšce od 530 m do 610 m a protnutá silnicí E49 (I/20), která spojuje města Plzeň a Karlovy Vary.

Historie
Obec Úněšov byla založena v roce 1352, v r. 2002 slaví 650 let svého trvání. Nejmladší částí obce je osada Vojtěšín, o které se písemné zprávy zmiňují od roku 1379.

Středem obce Úněšov je kostel svatého Prokopa z roku 1365 postavený v gotickém, později přestavěn v barokním slohu. Kolem kostela býval hřbitov, který byl v sedmdesátých letech dvacátého století zrušen.

Současnost
Domy kolem návsi s kostelem pochází převážně z počátku dvacátého století, většina z nich byla v posledních letech rekonstruována a jejich vzhled se značně změnil. Na tuto část obce navazují bytové domy a nové rodinné domky, vybudované v posledních letech. Po roce 1970 bylo v naší oblasti vybudováno velké množství rekreačních chat, a to v katastrálním území Úněšov, Podmokly a Čbán.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.unesov.cz, na kterých naleznete další informace o obci.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA